V trénincích auto fungovalo líp, stěžuje si Hamilton

Mercedesy obsadí na startu do Velké ceny Bahrajnu 2014 první řadu. Lewis Hamilton tentokrát nestačil na týmového kolegu Nica Rosberga.
V trénincích auto fungovalo líp, stěžuje si Hamilton

Zatím všechny kvalifikace letošní sezony ovládl vůz Mercedesu, avšak zítra poprvé budou mít oba vozy Stříbrných šípů možnost odstartovat do závodu z první řady. Nejrychlejšího času dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu 2014 Nico Rosberg, který tak o 297 tisícin sekundy překonal čas svého týmového kolegy Lewise Hamiltona.

„Je fantastické být na pole position znovu tady v Bahrajnu. Miluju tuhle trať, vyhrál jsem tady svůj titul v sérii GP2, takže pro mě má tahle trať speciální vzpomínky,“ raduje se německý pilot.

„Zatím jsme měli dobrý víkend a mně se podařilo vylepšit během tréninků svoji rychlost, takže jsem v silnou kvalifikaci doufal. Je strašně těžké udělat se všemi těmi novými technologiemi a požadavky na nastavení auta všechno správně, ale já jsem se dneska večer cítil opravdu pohodově, takže jsem pak i dokázal dát dohromady několik slušných kol.

Těším se na závod, protože jsem při plné nádrži zajížděl dobrá kola, ale budeme si muset dávat pozor na opotřebení pneumatik,“ dodal Rosberg.

Na výsledky kvalifikace si nestěžuje ani Lewis Hamilton. „Druhé místo je pro nás dneska docela dobré,“ říká. „Udělal jsem při svém posledním kole chybu, což je škoda, ale pro tým je skvělé mít oba vozy v první řadě.

Auto zatím vypadá dobře, ale já jsem se mnohem lépe cítil v trénincích než v kvalifikaci. Nejsem si moc jistý proč, ale dneska v noci se ještě podíváme na data a uvidíme, jestli z nich před zítřejším závodem dokážeme něco vyčíst.

Gratuluji dneska Nicovi, odvádí tento víkend zatím skvělou práci a v kvalifikaci zajel opravdu rychlé kolo. Jsem rád, že je na pole position můj týmový kolega, a ne někdo jiný!“

Bahrajnskou kvalifikaci vyhrál Rosberg

Bahrajnskou kvalifikaci vyhrál Rosberg

Diskuze (9) Další článek: Ricciardo: Nemám co ztratit, zítra budu riskovat
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00