V trénincích auto fungovalo líp, stěžuje si Hamilton

Mercedesy obsadí na startu do Velké ceny Bahrajnu 2014 první řadu. Lewis Hamilton tentokrát nestačil na týmového kolegu Nica Rosberga.
V trénincích auto fungovalo líp, stěžuje si Hamilton

Zatím všechny kvalifikace letošní sezony ovládl vůz Mercedesu, avšak zítra poprvé budou mít oba vozy Stříbrných šípů možnost odstartovat do závodu z první řady. Nejrychlejšího času dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu 2014 Nico Rosberg, který tak o 297 tisícin sekundy překonal čas svého týmového kolegy Lewise Hamiltona.

„Je fantastické být na pole position znovu tady v Bahrajnu. Miluju tuhle trať, vyhrál jsem tady svůj titul v sérii GP2, takže pro mě má tahle trať speciální vzpomínky,“ raduje se německý pilot.

„Zatím jsme měli dobrý víkend a mně se podařilo vylepšit během tréninků svoji rychlost, takže jsem v silnou kvalifikaci doufal. Je strašně těžké udělat se všemi těmi novými technologiemi a požadavky na nastavení auta všechno správně, ale já jsem se dneska večer cítil opravdu pohodově, takže jsem pak i dokázal dát dohromady několik slušných kol.

Těším se na závod, protože jsem při plné nádrži zajížděl dobrá kola, ale budeme si muset dávat pozor na opotřebení pneumatik,“ dodal Rosberg.

Na výsledky kvalifikace si nestěžuje ani Lewis Hamilton. „Druhé místo je pro nás dneska docela dobré,“ říká. „Udělal jsem při svém posledním kole chybu, což je škoda, ale pro tým je skvělé mít oba vozy v první řadě.

Auto zatím vypadá dobře, ale já jsem se mnohem lépe cítil v trénincích než v kvalifikaci. Nejsem si moc jistý proč, ale dneska v noci se ještě podíváme na data a uvidíme, jestli z nich před zítřejším závodem dokážeme něco vyčíst.

Gratuluji dneska Nicovi, odvádí tento víkend zatím skvělou práci a v kvalifikaci zajel opravdu rychlé kolo. Jsem rád, že je na pole position můj týmový kolega, a ne někdo jiný!“

Bahrajnskou kvalifikaci vyhrál Rosberg

Bahrajnskou kvalifikaci vyhrál Rosberg

Další článek: Ricciardo: Nemám co ztratit, zítra budu riskovat

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen