V továrně jsme ani nezhasínali, přiblížil Krack, jak se Aston Martin snažil dostat zpět do formy  | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

V továrně jsme ani nezhasínali, přiblížil Krack, jak se Aston Martin snažil dostat zpět do formy

Aston Martin se po letní přestávce potýkal s velkým propadem formy. Naposledy v Brazílii se však dostal zpět na stupně vítězů.

Po nečekaně vydařeném úvodu sezony se Aston Martin s přibývajícími závody vytrácel z bojů o přední přičky. Po letní přestávce (vyjma počasím ovlivněné GP Nizozemska) se pak stáj ze Silverstone dostala do výsledkové krize, když se jí nepodařilo optimalizovat upgrady, které na svůj vůz postupně nasazovala.

V Brazílii však přišel velký zlom. Oba jezdci Astonu Martin se dokázali kvalifikovat do druhé řady na roštu a v následné velké ceně si Fernando Alonso dojel pro třetí příčku, zatímco Lance Stroll bral body za páté místo.

„Ukázalo se, žejsme silný tým. V těžkých časech jsme drželi spolu,“ hodnotil podle Autosportu šéf Astonu Martin Mike Krack návrat do popředí výsledkových listin.

„Po Zandvoortu jsme měli pár závodů, které nebyly dobré. Za to, jakým způsobem jsme se vrátili zpět nahoru, si zaslouží uznání všichni členové našeho týmu. Ať už jde o lidi ze závodního týmu či z továrny,“ uvedl Lucemburčan s tím, že za nalezením formy stálo hodně úsilí a času.

„Světla v továrně nezhasínala, to mi můžete věřit, po celou tu dobu. Ukazuje to, že pokud jste silný tým, ve kterém si všichni navzájem věří, můžete dělat úžasné věci nebo zvládat úžasné obraty,“ je přesvědčen Krack.

Doporučujeme

Články odjinud