V top týmu by Hülkenberg okamžitě vyhrál, myslí si Sainz Jr.

Kdyby Nico Hülkenberg jezdil za některý z předních týmů formule 1, hned by začal vyhrávat závody, myslí si jeho bývalý týmový kolega z Renaultu Carlos Sainz Jr.
V top týmu by Hülkenberg okamžitě vyhrál, myslí si Sainz Jr.

V konečném hodnocení loňské sezóny formule 1 obsadil Hülkenberg sedmé místo za jezdci z top týmů Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Hülkenberg v roce 2017 přišel do Renaultu, který se v rámci dlouhodobého projektu snaží vrátit na přední pozice. Hülkenberg přitom stále čeká na své první stupně vítězů ve formuli 1, nyní již 156 závodů.

„V roce, kdy jsem přišel do Renaultu, měl Nico velmi dobrý rok. Viděl jsem ho závodit na nejvyšší úrovni,“ řekl Sainz Jr., který s Renaultem strávil poslední čtyři závody sezóny 2017 a celý loňský ročník.

„Pro mě je jedním z těch lidí, kterým když dáte Mercedes, Ferrari nebo Red Bull, tak okamžitě začne vyhrávat závody. Bohužel to nejste schopni vidět, protože takhle to ve formuli 1 funguje. Nico je jedním z těch, od kterých jsem se toho hodně naučil a odcházím do McLarenu s touto zkušeností, sdílel jsem tým s jedním z nejtalentovanějších jezdců v současném startovním poli,“ dodává.

Renault musí s novými pravidly dosáhnout pokroku, říká Hülkenberg

Renault musí s novými pravidly dosáhnout pokroku, říká Hülkenberg

Aby se Hülkenberg dočkal prvních stupňů vítězů v kariéře, bude se muset Renault výrazně zlepšit. Francouzská automobilka přiznala zklamání ze ztráty, kterou měla v loňském roce. Sainz Jr. však Renaultu věří.

„Doufám v to, protože by to pak znamenalo, že se zlepšují také po stránce motoru a ten půjde také do McLarenu, se kterým začínám také pracovat,“ dodává s úsměvem nový pilot McLarenu, jehož týmovým kolegou bude Lando Norris.

„Je tu (v Renaultu) spousta dobrých lidí, potkal jsem lidi jako (technického ředitele z pohledu šasi) Nicka Chestera, kteří jsou špičkami, a lidé se opravdu chtějí vrátit na vítěznou vlnu. Přeji jim to nejlepší, vím, že je to těžký proces. Nevím, kolik času chtějí stáhnout, ale v kvalifikaci je to pokaždé jeden a půl až dvě sekundy,“ uzavírá Sainz Jr. a dodává, že nebyl zcela spokojen s množstvím bodů, které dokázal během loňské sezóny nasbírat.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Mario Isola: Nejen šéf Pirelli, ale také záchranář

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00