V testech v Mugellu dostanou příležitost i záložníci

Týmy postupně oznamují, koho nasadí do květnových testů v Itálii. Nebudou to jen závodní jezdci, kdo pomůže s vývojem vozů. AKTUALIZOVÁNO
V testech v Mugellu dostanou příležitost i záložníci

Po letech absolutního zákazu testování v sezóně se týmy pro letošní rok dohodly, že jeden z předsezónních testů posunou na začátek května. Zimní přípravy tedy měly jen tři a teď je čeká poslední letošní test (s výjimkou testu mladých talentů).

Týmy budou jezdit celkem tři dny od 1. do 3. května na okruhu Ferrari Mugellu, kde se mimo jiné koná Grand Prix Itálie v MotoGP. Ačkoliv zbývá do začátku testu jen několik málo dní, většina stájí zatím neoznámila, kdo pro ně bude jezdit.

Jako první ohlásil minulý týden McLaren, že nasadí Garyho Paffetta a Olivera Turveyho, ovšem tento krok zpochybnil Lewis Hamilton, protože chce především na pneumatikách pracovat přímo on sám.

Během GP Bahrajnu pak prozradil Jérôme d'Ambrosio, že se na jeden den posadí do Lotusu E20, zbylé dva dny se za volantem vystřídají Kimi Räikkönen a Romain Grosjean.

A konečně včera oznámil Caterham, že první den testů dá příležitost Rodolfovi Goznalesovi, po němž budou jezdit závodní piloti Vitalij Petrov a Heikki Kovalainen.

Ve středu prozradilo své jezdecké složení Ferrari. V úterý a ve čtvrtek dá vůz Alonsovi, ve středu do F2012 usedne Massa. Za Williams budou jezdit všichni tři jezdci, tedy Bruno Senna, Pastor Maldonado a Valtteri Bottas.

Listinu jezdců obohatila ve čtvrtek Force India o tři jména, své piloty nasadí v pořadí Jules Bianchi, Paul di Resta a Nico Hülkenberg. Týmy Sauber a Marussia oznámily, že pro ně budou testovat jen závodní piloti.

Další článek: Pokud si Sutil nesežene sedačku ani pro příští rok, asi zamíří do jiné série