V testech jsem míval hodně paliva, říká nový rezident Monaka Hamilton

Lewis Hamilton počítá McLaren mezi pět nejrychlejších týmů, které by měly letos bojovat na předních pozicích. Věří, že souboje budou vyrovnané.
V testech jsem míval hodně paliva, říká nový rezident Monaka Hamilton

McLaren v zimních testech neokupoval první pozice výsledkových listin, což bylo podle Hamiltona dáno programem týmu. "Během všech testů jsem si nechal ve voze slušné množství paliva. Umístění ve výsledkových listinách mě nezajímala. Důležité je, jak na tom budeme v prvním závodě," uvedl pro Reuters.

Na čele startovního pole budou podle britského pilota bojovat stejné stáje jako loni, ale měly by si být blíž. "Vypadá to, že by to mohlo být trochu jiné než v uplynulých letech, kdy byl Red Bull prostě mnohem rychlejší než všichni ostatní," odhadl.

"Lotus vypadá, že dokáže být opravdu rychlý. Pár týmů má odlišné řešení výfuků. My, Ferrari a Red Bull máme podobné, ostatní jako Lotus nebo Mercedes mají jiné, přesto se zdají být rychlé. Takže to bude souboj v tom, čí řešení má větší vývojové možnosti. Půjde o to, jak daleko se dokážeme dostat s tím naším."

Hamilton na setkání s médii také potvrdil, že se ze Švýcarska, kde bydlel nejdříve v Ženevě a poté v Zürichu, přestěhoval před pár týdny do Monaka. "Prostě jsem měl chuť na změnu," vysvětloval. "Tam, kde jsem bydlel předtím, to byla nuda, moc lidí tam nebylo, takže tohle je dobrý krok."

"Tam, kam jsem se nastěhoval, je hodně lidí, které znám, je tam hodně jezdců. Takže je tam pestřejší sociální život, lepší počasí, je to u moře, celkově je to o trochu lepší. Je to v pohodě, když můžete být doma během Grand Prix. Myslím, že to bude dobré."

"Když si budu chtít zacvičit, můžu to udělat s dalšími jezdci, také můj trenér bydlí nedaleko. Zabydlel jsem se tam dost rychle. Ještě musím vybalit hodně krabic, ale jsem si jistý, že si můžu najít někoho, kdo to udělá za mě."

Další článek: Mercedes se cítí připraven lépe než v předchozích dvou letech

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00