V testech byl McLaren na úrovni Force Indie, tvrdí Button

Posunutý začátek sezóny umožnil McLarenu výrazně zmenšit ztrátu na čelo startovního pole. Ta byla podle Jensona Buttona několikasekundová.
V testech byl McLaren na úrovni Force Indie, tvrdí Button

Během posledních testů v Barceloně McLaren přiznal, že se mu zimní přípravy vůbec nevydařily. Před prvním závodem se proto rozhodl zariskovat a vůz výrazně přepracoval, především výfuky a podlahu. Díky tomu se v Melbourne posunul na pozici druhého nejrychlejšího týmu.

"Před dvěma týdny jsme si mysleli, že máme v testech rychlost asi jako vozy Force Indie," prozradil Button pro Daily Mail. "Ale v kvalifikaci jsme byli o dvě sekundy rychlejší než oni. Tolik jsme zrychlili, že je to neuvěřitelné. Když se teď podívám na výkonnost vozu a srovnám ji s tím, jak jsme na tom byli předtím, je to velmi působivé. Nikdy jsem nic takového neviděl."

Button je proto stejně jako Hamilton optimista před dalším závodem, který se uskuteční v Malajsii. McLaren by se měl dál zlepšovat.

"V týmu je vidět, že jsou všichni naladěni pozitivně. Je tu dobrá atmosféra, protože víme, že je to pro nás jen začátek," řekl. "Tento nový výfukový systém je jen začátek a zatímco všichni ostatní si se svými výfuky hráli celou zimu, my ty naše můžeme vylepšit. Takže vzhledem k tomu, jak ty výfuky fungovaly v Austrálii, by nám trať v Malajsii měla v příštím závodě vyhovovat."

Další článek: Pirelli zvažuje změnu barevného značení pneumatik

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.