V testech byl McLaren na úrovni Force Indie, tvrdí Button

Posunutý začátek sezóny umožnil McLarenu výrazně zmenšit ztrátu na čelo startovního pole. Ta byla podle Jensona Buttona několikasekundová.
V testech byl McLaren na úrovni Force Indie, tvrdí Button

Během posledních testů v Barceloně McLaren přiznal, že se mu zimní přípravy vůbec nevydařily. Před prvním závodem se proto rozhodl zariskovat a vůz výrazně přepracoval, především výfuky a podlahu. Díky tomu se v Melbourne posunul na pozici druhého nejrychlejšího týmu.

"Před dvěma týdny jsme si mysleli, že máme v testech rychlost asi jako vozy Force Indie," prozradil Button pro Daily Mail. "Ale v kvalifikaci jsme byli o dvě sekundy rychlejší než oni. Tolik jsme zrychlili, že je to neuvěřitelné. Když se teď podívám na výkonnost vozu a srovnám ji s tím, jak jsme na tom byli předtím, je to velmi působivé. Nikdy jsem nic takového neviděl."

Button je proto stejně jako Hamilton optimista před dalším závodem, který se uskuteční v Malajsii. McLaren by se měl dál zlepšovat.

"V týmu je vidět, že jsou všichni naladěni pozitivně. Je tu dobrá atmosféra, protože víme, že je to pro nás jen začátek," řekl. "Tento nový výfukový systém je jen začátek a zatímco všichni ostatní si se svými výfuky hráli celou zimu, my ty naše můžeme vylepšit. Takže vzhledem k tomu, jak ty výfuky fungovaly v Austrálii, by nám trať v Malajsii měla v příštím závodě vyhovovat."

Další článek: Pirelli zvažuje změnu barevného značení pneumatik

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen