V souboji týmů z chvostu startovního pole byl dnes lepší Caterham

Stáj Tonyho Fernandese porazila v maďarské kvalifikaci své úhlavní rivaly z Marussie, a znovu tak bude mít v nedělním závodě lepší výchozí pozici.
V souboji týmů z chvostu startovního pole byl dnes lepší Caterham

Caterham

Nejrychlejším jezdcem z mladších týmů byl v sobotu odpoledne Charles Pic, jehož jméno svítilo ve výsledkové listině na devatenáctém místě. “Třetí volný trénink pro mě dopadl opět dobře. Přes noc jsme na voze udělali několik změn a ty nám, společně se sobotními teplotami, hrály do karet. Trénink šel dobře, ale v mém nejrychlejším kole na měkkých pneumatikách tam zavlály dvojité žluté vlajky v jedenácté zatáčce, což znamenalo, že jsem musel zpomalit. Stále jsem ale byl relativně spokojený s tím, v jaké pozici jsme šli do kvalifikace. V Q1 bylo naším cílem skončit před Marussií, toho jsme dosáhli s oběma vozy, a to navíc s větším náskokem, než jsme vídali v poslední době, takže jsem spokojen s tím, jak to v kvalifikaci šlo. Úroveň naší degradace na středních pneumatikách je celkem dobrá. Viděli jsme tu už, že v závodních podmínkách můžeme tlačit na některé vozy před námi, takže i když si jsem vědom ztráty na střed pole, těším se, že zítra budeme mít silný závod,“ nechal se slyšet Charles Pic. Také Francouzův týmový kolega Giedo van der Garde musel na svém voze společně s inženýry Caterhamu provést hned několik úprav v nastavení. Ve volných trénincích trápila Belgičana přílišná nedotáčivost, práce přes noc se podle van der Gardeho vyplatila, v sobotním souboji s časem ovšem přišel jiný problém: “V kvalifikaci jsem nebyl schopný zajet čisté rychlé kolo v ani jedné jízdě, takže si nemyslím, že můj konečný čas byl tím nejlepším, kterého jsem dnes mohl dosáhnout. Naneštěstí jsem se během svého rychlého kola dostal v prvním sektoru do provozu, a to mě rozhodně stálo několik desetin, ale my jsme navzdory tomu skončili daleko před našimi nejbližšími rivaly a to byl dnes hlavní cíl.“ A měl pravdu, jednadvacátý Jules Bianchi, který se na start postaví hned za Gieda van der Gardeho, ztratil na pilota Caterhamu 454 tisícin vteřiny.

Marussia

Jules Bianchi přiznal, že jeho stáj na své úhlavní konkurenty v Maďarsku ztrácí. “Nejsme tam, kde v této fázi víkendu být potřebujeme, a myslím si, že v zítřejším závodě budeme čelit tvrdé bitvě, a to navíc na trati, která je sama o sobě celkem náročná. I když jsem v poslední zatáčce mého rychlého kola udělal chybu, a ztratil tak pár desetin, na předstižení Caterhamu by to dnes nestačilo. Během víkendu jsme samozřejmě udělali nějaká vylepšení, ale potřebovali jsme z vozu dostat ještě něco víc, a toho jsme schopni nebyli,“ litoval Bianchi. Jeho slova potvrdil i druhý pilot Marussie Max Chilton. “Dosud to pro nás byl celkem obtížný víkend, musíme bojovat o to, abychom získali každý jednotlivý kousek výkonnosti, který ve voze je. Bohužel to nestačí na to, abychom se zítra postavili na startovní rošt před Caterham. Pozitivní na dnešním dni je můj výkon ve srovnání s týmovým kolegou, zejména když jsme ještě udělali chybu, která mě stála čas v rychlém kole. Mým cílem bylo pokusit se vylepšit svoji kvalifikační rychlost a je hezké vidět, že všechna ta tvrdá práce se zde vyplácí,“ řekl britský jezdec.  

Další článek: Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou