V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen

Max Verstappen z Red Bullu nemohl ve Velké ceně Španělska formule 1 nic dělat s mnohem rychlejším Lewisem Hamiltonem, který díky strategii dvou zastávek na okruhu v Barceloně získal třetí vítězství v letošní sezóně.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Nizozemec, který jel 100. závod za Red Bull, měl lepší start a v souboji v první zatáčce vzal Hamiltonovi vedení. Na čele pak zůstal až do zastávek v boxech.

Ale rozhodnutí Mercedesu nechat Hamiltona v úvodu závodu na trati déle a 24 kol před cílem vyměnit pneumatiky podruhé se ukázalo jako to, které sedminásobnému mistrovi světa zajistilo jeho 98. vítězství v kariéře.

Hamilton v závěru závodu dokázal stáhnout 22sekundovou ztrátu na Verstappena a sedm kol před cílem svého soupeře bez problémů předjet.

I Verstappen si následně zajel k mechanikům pro nové pneumatiky a získal bod za nejrychlejší kolo. Po závodě přiznal, že po rozhodnutí Mercedesu zastavit podruhé věděl, že s tím už nemůže nic udělat.

„Svým způsobem jsem věděl, že to přijde. Už na konci stintu na měkké sadě byl rychlejší, když jsme pak nasadili střední sadu, měl jasně více rychlosti, držel se do jedné sekundy,“ řekl Verstappen.

„Nemohli jsme toho příliš udělat. Jeli na další zastávku a já věděl, že je konec, protože už jsem se potýkal s pneumatikami a každé kolo jste mohli vidět, že byl rychlejší a rychlejší. Byl jsem jako sedící kačenka,“ řekl.

„Ukazuje to, že zatím nejsme tam, kde bychom chtěli být. Stále musíme tvrdě tlačit a dotahovat, protože v tuto chvíli jsme trochu pomalejší. Ve srovnání s loňským rokem je to ale pro nás obrovský skok.“

Pérez pátý

Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez si v závodě polepšil. Po startu z osmé pozice projel cílem pátý.

„Měli jsme dobré první kolo a získali jsme nějaké pozice, celkem dlouho mi ale trvalo, než jsem se dostal před Daniela (Ricciarda). McLaren byl extrémně rychlý na rovinkách, takže bylo těžké je předjet, ale povedlo se mi to vnějškem v první zatáčce. Věděl jsem, co musím udělat, zatlačil jsem a dokázal ho předjet, ale už jsem pak neměl v dobrém stavu pneumatiky, takže to následně bylo obtížné,“ řekl Pérez.

Další článek: Sázka na jednu zastávku Red Bullu nevyšla. Ve Španělsku vyhrál Hamilton

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00