V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen

Max Verstappen z Red Bullu nemohl ve Velké ceně Španělska formule 1 nic dělat s mnohem rychlejším Lewisem Hamiltonem, který díky strategii dvou zastávek na okruhu v Barceloně získal třetí vítězství v letošní sezóně.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Nizozemec, který jel 100. závod za Red Bull, měl lepší start a v souboji v první zatáčce vzal Hamiltonovi vedení. Na čele pak zůstal až do zastávek v boxech.

Ale rozhodnutí Mercedesu nechat Hamiltona v úvodu závodu na trati déle a 24 kol před cílem vyměnit pneumatiky podruhé se ukázalo jako to, které sedminásobnému mistrovi světa zajistilo jeho 98. vítězství v kariéře.

Hamilton v závěru závodu dokázal stáhnout 22sekundovou ztrátu na Verstappena a sedm kol před cílem svého soupeře bez problémů předjet.

I Verstappen si následně zajel k mechanikům pro nové pneumatiky a získal bod za nejrychlejší kolo. Po závodě přiznal, že po rozhodnutí Mercedesu zastavit podruhé věděl, že s tím už nemůže nic udělat.

„Svým způsobem jsem věděl, že to přijde. Už na konci stintu na měkké sadě byl rychlejší, když jsme pak nasadili střední sadu, měl jasně více rychlosti, držel se do jedné sekundy,“ řekl Verstappen.

„Nemohli jsme toho příliš udělat. Jeli na další zastávku a já věděl, že je konec, protože už jsem se potýkal s pneumatikami a každé kolo jste mohli vidět, že byl rychlejší a rychlejší. Byl jsem jako sedící kačenka,“ řekl.

„Ukazuje to, že zatím nejsme tam, kde bychom chtěli být. Stále musíme tvrdě tlačit a dotahovat, protože v tuto chvíli jsme trochu pomalejší. Ve srovnání s loňským rokem je to ale pro nás obrovský skok.“

Pérez pátý

Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez si v závodě polepšil. Po startu z osmé pozice projel cílem pátý.

„Měli jsme dobré první kolo a získali jsme nějaké pozice, celkem dlouho mi ale trvalo, než jsem se dostal před Daniela (Ricciarda). McLaren byl extrémně rychlý na rovinkách, takže bylo těžké je předjet, ale povedlo se mi to vnějškem v první zatáčce. Věděl jsem, co musím udělat, zatlačil jsem a dokázal ho předjet, ale už jsem pak neměl v dobrém stavu pneumatiky, takže to následně bylo obtížné,“ řekl Pérez.

Další článek: Sázka na jednu zastávku Red Bullu nevyšla. Ve Španělsku vyhrál Hamilton

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“