V Soči byl jen jeden předjížděcí manévr. Ericsson pustil Wehrleina

Během Grand Prix Ruska nedošlo k žádnému předjížděcímu manévru.

Velká cena Ruska přinesla dramatický souboj mezi Bottasem a Vettelem, ale také velmi nízký počet předjížděcích manévrů. Auto Motor und Sport je „spočítal“ a došel k číslu nula.

Mezi předjížděcí manévry se obvykle nepočítají souboje v prvním kole. Pokud tohle odmyslíme (na startu k předjetím došlo), tak k jediné výměně pozic došlo mezi jezdci Sauberu. Pascal Wehrlein se v pátém kole dostal před Ericssona.

Zajímavé statistiky po Grand Prix Ruska 2017

Nejednalo se ale o bratrovražedný souboj týmových kolegů. Ericsson ztratil v daném kole 2 sekundy. K předjetí došlo mezi 4. a 5. zatáčkou, což není místo, kde by se dalo předjíždět. Jezdecká chyba? Nikoliv. Spíše týmová režie.

Poté, co na trať vyjel safety car, povolal Sauber Ericssona do boxů, kde mu vyměnil superměkké pneumatiky za ultraměkké. Po Ericssonovi zajel do boxů i Wehrlein, který se tak ale propadl za něj. Za safety carem se předjíždět nesmí, takže jakmile byl závod restartován, oba jezdci si zase prohodili pozice.