V Soči budou závodit dva Schumacherové

Dva Schumacherové opět zasáhnou do závodního víkendu formule 1. Kromě Micka Schumachera uvidíme v Rusku také Davida Schumachera.

V Soči se opět vrací doprovodné juniorské série. Formuli 2 čekají poslední dva závodní víkendy – v Soči a v Abú Dhabí. Na trati tak uvidíme i Micka Schumachera, který má na kontě jedno vítězství a je celkově 11.

Kromě něj ale bude na trati také David Schumacher. Syn Ralfa Schumachera, který brzy oslaví osmnácté narozeniny, pojede ve formuli 3 za tým Campos Racing.

Nehoda ve formuli 3: Podle Wurze jsme už zapomněli na Barrichellovu nehodu z Imoly

Nehoda ve formuli 3: Podle Wurze jsme už zapomněli na Barrichellovu nehodu z Imoly

Schumacher nahradí Alexe Peroniho, který se zranil při nehodě v Monze. V Parabolice najel na obrubník, který ho katapultoval do vzduchu. Po několika dnech byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován se zlomeným obratlem a sezóna pro něj skončila.

Campos naznačil, že by s Schumacherem mohl spolupracovat také po sezóně 2019.

„Je to mladý talent a bylo by příjemné, kdybychom ho angažovali déle než jen v Soči,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Camposu Salvatore Gandolfo.

David Schumacher zatím jezdil jen v regionálních formulích. Nejlepšího výsledku dosahuje ve Formula Regional European Championship, kde je momentálně třetí. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#Repost @ralfschumacher_rsc with @get_repost ・・・ David Schumacher to join Campos Racing for FIA Formula 3 season final German Schumacher will drive a Campos Racing-entered Dallara F3 2019 for the double-header 2019 season finale at Sochi Campos Racing is pleased to announce the signing of David Schumacher for its FIA Formula 3 Championship team. 17-year-old Schumacher will make his debut in one of the world’s toughest single-seater championships. The German driver, son of former Formula 1 driver Ralf Schumacher and nephew of seven-time Formula 1 World Champion Michael Schumacher, has already tasted success in single-seater series over the past two seasons. Schumacher, who is determined to rewrite the legacy of his family name, claimed the Vice-Champion title in the 2018 Formula 4 UAE Championship with three wins to his name. He has also taken three wins in the Formula Regional European Championship this season. The 2019 FIA Formula 3 season will draw to a close this weekend at Sochi Autodrom in Russia and the Spain-based team will enter their three-car assault for above-mentioned Schumacher teaming up with Alessio Deledda and Sebas Fernández. David Schumacher (Driver of Campos Racing): “I am really happy to join a high-profile team such as Campos Racing. It will be my first time driving a car like this so, we should be realistic and put our focus on learning as much as possible.” Adrián Campos (President of Campos Racing): “I would like to extend a very warm welcome to such a talented driver as David. I am sure that he is definitely promising a brilliant future in motorsport. We are aiming at helping him progress his career.”#ravenol

Příspěvek sdílený David Schumacher (@davidschumacher_official),

Další článek: Deset posledních dvojitých vítězství Ferrari: kontroverze, smutek i historické momenty

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10