V Soči budou závodit dva Schumacherové

Dva Schumacherové opět zasáhnou do závodního víkendu formule 1. Kromě Micka Schumachera uvidíme v Rusku také Davida Schumachera.

V Soči se opět vrací doprovodné juniorské série. Formuli 2 čekají poslední dva závodní víkendy – v Soči a v Abú Dhabí. Na trati tak uvidíme i Micka Schumachera, který má na kontě jedno vítězství a je celkově 11.

Kromě něj ale bude na trati také David Schumacher. Syn Ralfa Schumachera, který brzy oslaví osmnácté narozeniny, pojede ve formuli 3 za tým Campos Racing.

Schumacher nahradí Alexe Peroniho, který se zranil při nehodě v Monze. V Parabolice najel na obrubník, který ho katapultoval do vzduchu. Po několika dnech byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován se zlomeným obratlem a sezóna pro něj skončila.

Campos naznačil, že by s Schumacherem mohl spolupracovat také po sezóně 2019.

„Je to mladý talent a bylo by příjemné, kdybychom ho angažovali déle než jen v Soči,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Camposu Salvatore Gandolfo.

David Schumacher zatím jezdil jen v regionálních formulích. Nejlepšího výsledku dosahuje ve Formula Regional European Championship, kde je momentálně třetí. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#Repost @ralfschumacher_rsc with @get_repost ・・・ David Schumacher to join Campos Racing for FIA Formula 3 season final German Schumacher will drive a Campos Racing-entered Dallara F3 2019 for the double-header 2019 season finale at Sochi Campos Racing is pleased to announce the signing of David Schumacher for its FIA Formula 3 Championship team. 17-year-old Schumacher will make his debut in one of the world’s toughest single-seater championships. The German driver, son of former Formula 1 driver Ralf Schumacher and nephew of seven-time Formula 1 World Champion Michael Schumacher, has already tasted success in single-seater series over the past two seasons. Schumacher, who is determined to rewrite the legacy of his family name, claimed the Vice-Champion title in the 2018 Formula 4 UAE Championship with three wins to his name. He has also taken three wins in the Formula Regional European Championship this season. The 2019 FIA Formula 3 season will draw to a close this weekend at Sochi Autodrom in Russia and the Spain-based team will enter their three-car assault for above-mentioned Schumacher teaming up with Alessio Deledda and Sebas Fernández. David Schumacher (Driver of Campos Racing): “I am really happy to join a high-profile team such as Campos Racing. It will be my first time driving a car like this so, we should be realistic and put our focus on learning as much as possible.” Adrián Campos (President of Campos Racing): “I would like to extend a very warm welcome to such a talented driver as David. I am sure that he is definitely promising a brilliant future in motorsport. We are aiming at helping him progress his career.”#ravenol

Příspěvek sdílený David Schumacher (@davidschumacher_official),

Další článek: Deset posledních dvojitých vítězství Ferrari: kontroverze, smutek i historické momenty

Témata článku: , , , ,