V sobotu budeme silnější, věří Vettel

Piloti Ferrari byli ve druhém tréninku na Velkou cenu Španělska blízko jezdcům Mercedesu, když Kimi Räikkönen skončil se ztrátou dvou desetin druhý, a Sebastian Vettel čtvrtý.
V sobotu budeme silnější, věří Vettel

Sebastian Vettel (1./4.)

Němec byl nejrychlejší v prvním tréninku, kde však zajel čas na měkčí sadě než piloti Mercedesu. Odpoledne Vettel obsadil se svým časem čtvrtou příčku, nicméně stojí za zmínku, že svým dopoledním časem zaostal jen o 0,029 s za nejrychlejším časem Nika Rosberga ve druhém tréninku.

„Myslím, že odpoledne to bylo trochu těžší,“ přiznal Vettel. „Nebylo to tak dobré jako ráno, myslím ale, že na našem voze můžeme ještě pracovat a přes noc ho vylepšit. V tomhle jsme silní.“

„První dojem z naší rychlosti byl dnes dobrý, zítra to můžeme potvrdit. Záleží ale i na tom, co dnes dělaly ostatní týmy. Věřím, že můžeme udělat krok vpřed a Ferrari může být silnější.“

„Samozřejmě, že to musíme potvrdit ne jen dnes, ale hlavně zítra a v neděli.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kimi Räikkönen (2./2.)

Dobrý vstup do víkendu v Barceloně má za sebou také jeho týmový kolega Kimi Räikkönen, který v obou dnešních trénincích obsadil druhou pozici.

„Je to jen pátek. Děláme své klasické věci a měli jsme dnes tu a tam i drobný problém, dokázali jsme ale udělat, co jsme chtěli,“ těší finského pilota.

„Stejně jako každý závodní pátek, musíme i dnes zapracovat na některých věcech. Pokusíme se ještě zlepšit a uvidíme, co zítra dokážeme.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Dan Istitene, Mark Thompson

Další článek: Ve druhém tréninku byl ve Španělsku nejrychlejší Nico Rosberg

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen