V Singapuru nasadíme velký balík technických novinek, říká ředitel AlphaTauri Bayer

V Singapuru nasadíme velký balík technických novinek, říká ředitel AlphaTauri Bayer

AlphaTauri rozšíří seznam týmů, které se nechaly inspirovat Red Bullem, potvrdil výkonný ředitel italské stáje Peter Bayer.

AlphaTauri v dosavadním průběhu letošní sezony získala pouhé tři body, o které se postaral Júki Cunoda. Není proto divu, že týmu z italské Faenzy patří v Poháru konstruktérů poslední desátá příčka.

S výsledky AlphaTauri není spokojen ani majitel týmu, rakouský Red Bull, který již před časem prostřednictvím svého konzultanta Helmuta Marka uvedl, že italský tým začne v blízké době více spolupracovat s hlavním závodním týmem výrobce energetických nápojů.

Jedním z prvních kroků, který se AlphaTauri v tomto směru chystá udělat, je úprava současného monopostu tak, aby se přiblížil konceptu monopostu Red Bullu. Toho by podle výkonného ředitele týmu Petera Bayera mělo být dosaženo díky nasazení nového balíku technických novinek před GP Singapuru.

„Letos jsme byli svědky velkých změn, co se rozložení sil jednotlivých týmů týká, když se najednou vpředu objevil Aston Martin a později McLaren,“ uvedl Bayer v rozhovoru pro PlanetF1.com.

„Myslím, že to bylo díky tomu, že všichni pochopili, co Red Bull udělal, pokud jde o filozofii designu. Pro Singapur proto chystáme velký upgrade, který se touto filozofií řídí,“ oznámil Bayer.

Doporučujeme

Články odjinud