V Silverstone podle čtenářů F1sport nejvíce zářili Hamilton a Hülkenberg. Kdo naopak propadl? | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

V Silverstone podle čtenářů F1sport nejvíce zářili Hamilton a Hülkenberg. Kdo naopak propadl?

Jasně nejlepším jezdcem uplynulé Velké ceny Británie byl podle ankety webu F1sport Lewis Hamilton. Velmi nadprůměrně byl hodnocen také Nico Hülkenberg.

Lewis Hamilton si během uplynulé neděle dojel pro první vítězství od roku 2021 a zároveň pro rekordní devátý triumf ve Velké ceně Británie.

Není proto divu, že byl sedminásobný mistr světa Hamilton čtenáři webu F1sport ohodnocen vysokou známkou v průměrné hodnotě 9,2 bodu (z 10 možných).

Hned za pilotem Mercedesu se v naší anketě umístil Nico Hülkenberg, který v závodě dokázal udržet na poměry týmu Haas skvělou šestou příčku z kvalifikace. Hlasující Hülkenbergovi v průměru udělili 8,4 bodu.

Pomyslný bronz tentokrát patří Maxi Verstappenovi, jenž získal 7,9 bodu. Nizozemec sice v určitých částech závodu nestačil jezdcům McLarenu a Mercedesu, ale díky úspěšnému závěru a strategii bral v cíli druhou příčku s tím, že nakonec nechybělo mnoho k tomu, aby předjel vedoucího Hamiltona.

Vedle zmíněné trojice se přes hranici 7 bodů dostali také Oscar Piastri (7,8) a Lando Norris (7,7), přičemž blízko k ní měli také Carlos Sainz a George Russell.

Komu naopak letošní GP Británie nevyšla, to byl Sergio Pérez. Mexičan nejprve chyboval v kvalifikaci a ani v závodě se mu příliš nedařilo. Za své vystoupení byl Pérez v naší anketě hodnocen podprůměrnou známkou 1,3.

Doporučujeme

Články odjinud