V Silverstone je o jeden tým navíc. Natáčení snímku Apex začalo | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

V Silverstone je o jeden tým navíc. Natáčení snímku Apex začalo

V rámci letošní GP Británie se natáčí film z prostředí F1, který by měl nést jméno Apex. Filmaři v Silverstone využívají i vlastní monopost.

Vedle tradičních deseti týmů, v Silverstone nalezneme v rámci F1 ještě jednu stáj, jejíž název je APXGP. Že jste o ni ještě neslyšeli? Tak vězte, že jde o smyšlený tým, jehož barvy budou v připravovaném filmu Apex hájit hlavní hvězdy snímku v čele s Bradem Pittem.

Režisér filmu Joe Kosinski má za cíl vytvořit nejvíce autentický snímek z prostředí motorsportu, proto společně se svým štábem využívá k natáčení speciálně upravený vůz, který bude v akci přímo během víkendového programu nadcházející GP Británie.

I když nejde přímo o monopost F1, nejedná se o žádnou hračku. Speciál, který zdobí černé zbarvení a na kterém nechybí ani loga Mercedesu, totiž vychází z vozu formule 2.

Jak uvádí Autosport, monopost sice nebude využíván během oficiálních jízd F1, ale díky technologii CGI a řadě kamer, které jsou na něm umístěny, by měla být vytvořena dokonalá iluze o tom, že se herci Brad Pitt a Damson Idris skutečně účastní závodu F1.

Doporučujeme

Články odjinud