V Sepangu chtějí příští rok začít dříve, Ecclestone nesouhlasí

Formule 1 nemá na večerní závody jednotný názor.
První dvě Grand Prix letošní sezóny se uskutečnily v pozdních odpoledních hodinách, aby evropští diváci nemuseli brzy vstávat. Byly s tím však spojené určité problémy, na které si stěžovali jezdci a pořadatelé v Malajsii. Bernie Ecclestone však pro změny důvod nevidí.

"Určitě potřebujeme vhodnější čas pro náš závod," řekl šéf malajského okruhu Razlan Razali. "Problém je ten, jestli je dostatek denního světla a v neděli to tak nebylo."

V Sepangu by proto rádi posunuli začátek závodu alespoň o hodinu zpět. Nedostatek denního světla byl jedním z hlavních důvodů, proč nebylo možné uvažovat o restartu nedělního závodu po zlepšení podmínek na trati.

Bernie Ecclestone je však jiného názoru: "Na načasování začátku závodu nevidím nic špatného, jen jsme nevěděli, že bude pršet. Kdybychom bývali začali ve 14 hodin, také by pršelo."

S Ecclestonem souhlasí Flavio Briatore, který také vidí jediný problém v nedělním počasí. Naopak šéf BMW Sauberu Mario Theissen se přiklání k názorům jezdců, kteří si stěžovali na zhoršenou viditelnost již v Austrálii.

"Neměli bychom závodit za šera. Buď budeme mít závod bez osvětlení, který skončí dříve, nebo pojedeme noční závod, který se může uskutečnit kdykoliv. Tady to bylo na hraně," řekl Theissen.
Další článek: McLaren má důvěru Mercedesu, zatím

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00