V Sepangu budeme zřejmě ještě rychlejší, varuje McLaren

McLaren je přesvědčený, že dokáže v nadcházející Grand Prix Malajsie podat minimálně stejně dobrý výkon jako v Austrálii.
V Sepangu budeme zřejmě ještě rychlejší, varuje McLaren

Jenson Button dokázal v Melbourne svým soupeřům relativně snadno ujíždět, a to Albert Park nepatří mezi tratě, na kterých si McLaren papírově nejvíce věří.

"Když se podíváte, jak nám to šlo v testech v Barceloně, byli jsme dobří v rychlých zatáčkách," vysvětloval šéf týmu Martin Whitmarsh pro Autosport. "Zdálo se, že jsme nejrychlejší v rychlých zatáčkách, a Red Bull byl lepší než my v oblasti trakce (na výjezdu z pomalých zatáček)."

"Takže je dobré, že jsme byli celkem silní na okruhu, jako byl tento (v Austrálii). Teorie je tedy taková, že bychom měli být na další trati silní. Je to rychlý okruh a na základě našich výkonů bychom si měli myslet, že tam budeme rychlí. Myslím, že tam budeme mít dobrou šanci, ale kdo ví. Uvidíme."

Austrálie ovšem neposkytla kompletní obrázek, a to nejen kvůli svým vlastnostem, ale výsledek ovlivnilo také mnoho incidentů. V plné síle se na špičce nemohly ukázat Mercedes a Lotus.

"Mercedes je určitě rychlý a my jsme si mysleli, že pro nás bude v závodě větší hrozbou. Na startu bych býval řekl, že je pro nás největší hrozbou Mercedes," přiznal Whitmarsh. "Byli velmi, velmi rychlí na rovinkách a já jsem si myslel, že s nimi budeme mít co dělat. Nakonec se ukázalo, že nepodali maximální výkon. Určitě dokážou odvést lepší práci."

Další článek: Vettel: V Melbourne byl McLaren neporazitelný, ale Malajsie může být jiná

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“