V Saúdské Arábii jsme udělali velký krok vpřed, těší Magnussena

Kevin Magnussen získal v Džiddě pro Haas první letošní bod. Není proto divu, že byl Dán po závodě spokojen.
Getty Images / Mark Thompson
V Saúdské Arábii jsme udělali velký krok vpřed, těší Magnussena | Getty Images / Mark Thompson

I když se ani v Saúdské Arábii nedostal do závěrečné části kvalifikace a v sobotním zápolení o pole position znovu nestačil na svého nového kolegu Nika Hülkenberga, mohl být s víkendem v Džiddě Kevin Magnussen nakonec spokojen.

V nedělním závodě totiž po velkém boji s Júkim Cunodou z týmu AlphaTauri vybojoval v závěru dánský jezdec desátou příčku, která jemu, ale i stáji Haas, zajistila první bod v letošní sezoně.

„Bylo to dobré předjetí. Júki odvedl skvělou práci při obraně a po mnoho kol mě držel za sebou. Vždy nasměřoval své auto tak, aby v klíčových momentech narušil moji aerodynamiku (pomocí turbulentního proudu vzduchu, který za sebou vytváří vozy, pozn. red.), a pokaždé dobře vyjel z poslední zatáčky, aby se mohl ubránit v nájezdu do té první. Nakonec jsem ho ale dostal,“ citoval Magnussenova slova po dojezdu oficiální web F1.

„Jsem opravdu spokojený. Myslím, že jsme tento víkend udělali dobrý krok v nastavení. Měli jsme mnohem lepší degradaci pneumatik než v Bahrajnu, takže s tím musíme být opravdu spokojeni,“ hodnotil 30letý závodník.

Bod navzdory smůle

Podle šéfa týmu Guenthera Steinera si Haas bod v Saúdské Arábii zasloužil.

„Měli jsme rychlost, ale neměli jsme štěstí, protože někteří soupeři byli po výjezdu safety caru v lepší pozici, ale naši jezdci tvrdě bojovali a my jsme získali bod,“ uvedl Steiner.

Další článek: FIA vyhlásila tendr na dodavatele pneumatik od sezony 2025

Témata článku: ,