V Saúdské Arábii jsem neodvedl dobrou práci, mrzí nováčka de Vriese

Nováček ve službách týmu AlphaTauri Nyck de Vries obsadil během minulého víkendu v Saúdské Arábii čtrnáctou příčku. Se svým výkonem spokojen nebyl.
V Saúdské Arábii jsem neodvedl dobrou práci, mrzí nováčka de Vriese

Zatímco při svém loňském neplánovaném debutu ve formuli 1 v barvách Williamsu dokázal Nyck de Vries bodovat devátým místem, na umístění v elitní desítce v nové sezoně i po dvou odjetých velkých cenách stále čeká.

Určitý podíl viny na tom má jistě i slabá forma týmu AlphaTauri. Na druhou stranu Júki Cunoda, týmový kolega de Vriese, dokázal být v obou dosavadních závodech bodům blíže. Japonec sice také nedokázal rozšířit své bodové konto, ale dvěma jedenáctými místy byl v obou případech blízko pozici v top 10.

O uplynulém víkendu v Saúdské Arábii dokončil de Vries závod na čtrnáctém místě a z jeho vyjádření je zřejmé, že se svým výkonem příliš spokojen nebyl.

„Myslím, že jsem po každém startu ztratil půdu pod nohama. Když závod odstartoval, příliš dlouho mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu. Neútočil jsem dostatečně. A totéž se stalo při restartu po safety caru,“ hodnotil Nizozemec, kterého citoval oficiální web F1.

„Řekl bych, že jsem ztratil potřebné momentum. Když se dostanete do provozu, je těžké se posunout vpřed, když mají všichni čerstvé pneumatiky a otevřené DRS – v tom případě je potřeba trpělivost. Když jsme před sebou měli volno, byli jsme docela rychlí, takže jsem zkrátka měl odvést lepší práci a útočit od začátku,“ byl k sobě kritický de Vries, který se snažil hledat i pozitiva. 

„Myslím, že jsme si vůči Bahrajnu (předchozímu závodu, pozn. red.) polepšili. I tak se ale musíme ještě zlepšit,“ uzavřel 28letý závodník.

Další článek: Alonso ukázal mistrovský potenciál již před debutem v F1, říká jeho bývalý šéf Stoddart

Témata článku: ,