V Russellovi chyba ze Singapuru zůstane. Z 99,99 procent však odjel fantastický závod, tvrdí Wolff | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

V Russellovi chyba ze Singapuru zůstane. Z 99,99 procent však odjel fantastický závod, tvrdí Wolff

George Russell se kvůli jezdecké chybě připravil o pódium v Singapuru. Podle jeho šéfa je lepší, že se takové minely dopustil nyní a ne ve chvíli, kdy by bojoval o vítězství.

Mercedes se během uplynulé GP Singapuru uchýlil k aplikování alternativní strategie, která na jednu stranu oproti konkurenci znamenala zastávku navíc, ale na druhou stranu dala jezdcům německé stáje šanci zaútočit ke konci závodu na čelní pozice.

V závěrečných kolech George Russell velmi tvrdě dotíral na druhého Landa Norrise. Jezdec Mercedesu však neuspěl a vedle toho se v posledním kole dopustil chyby poté, co škrtl o zeď a následně skončil v bariéře.

Russell byl po své chybě přirozeně frustrován, jeho šéf Toto Wolff mu však incident nevyčítal.

„Řekl jsem mu, že jsem raději, když se to stalo teď, kdy se učí, než až budeme závodit o vítězství nebo o šampionát. Tahle chyba se mu vryje do paměti,“ řekl Wolff, kterého cituje Autosport.

„Nesmíme zapomínat, že je to teprve jeho druhý rok v konkurenceschopném voze a že do toho dal opravdu všechno,“ pokračoval boss Mercedesu.

„Tvrdě tlačil na pilu, aby vyhrál závod. V té fázi byla jediná možnost, jak předjet Norrise a možná i Sainze, prostě nenechat na trati ani milimetr. Když na to takhle tlačíte, může se stát leccos,“ uvědomuje si Wolff a dodává:

„George je závodník a byl samozřejmě zničený. Řekl jsem mu ale, že šlo o třetí místo, nikoliv o vítězství. Učí se a až budeme bojovat o vítězství, nebo o titul, tak se to nebude opakovat.“

Doporučujeme

Články odjinud