V Rusku se už žádné závody F1 konat nebudou, říká Domenicali

Formule 1 na přelomu února a března nejdříve zrušila letošní Velkou cenu Ruska a následně i smlouvu jako takovou. Do země se královna motorsportu vracet nehodlá.

V reakci na ruskou agresi vůči Ukrajině letos F1 zrušila Velkou cenu Ruska a následně také vypověděla smlouvu. Letos se mělo jet naposledy v Soči, v příštím roce se měla Velká cena Ruska přesunout na okruh Igora Drive, který se nachází zhruba 50 kilometrů od Petrohradu.

Kromě toho Formule 1 také vypověděla smlouvu o televizním vysílání se společností Match TV a v zemi zablokovala svou streamovací službu F1 TV.

„Vždy jsem věřil, že člověk by neměl nikdy říkat nikdy,“ uvedl Stefano Domenicali pro Bild. „Ale v tomto případě mohu s jistotou slíbit – už s nimi nebudeme jednat. V Rusku se už žádné závody konat nebudou.“

Rusové chtějí vrátit peníze

Promotérem akce byla společnost Rosgonki. Její šéf Alexej Titov uvedl, že požaduje vrácení peněz za předčasné ukončení smlouvy s F1.

„Tento dluh existuje, je potvrzen a naše stanovisko k němu se nemění,“ řekl Titov pro TASS.

„Očekáváme vrácení peněz bez ohledu na současný postoj vedení Formule 1 k pořádání závodů v Ruské federaci. Současná situace ve světovém sportu je extrémně zpolitizovaná. V tomto kontextu je potřeba brát i Domenicaliho slova. To, co řekl, má výrazný politický podtext, který nemá se skutečným duchem sportu nic společného. Budoucnost našich vztahů je dnes skutečně nejasná. Domenicaliho postoj vezmeme v úvahu při naší další práci.“

Další článek: Latifimu jde o sedačku. Doufá, že tým bude posuzovat jeho výsledky až od Silverstonu

Témata článku: , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února