V Rusku jsou spokojení s novým termínem Grand Prix

Kalendář pro příští rok přinese nejen pozdější začátek, Velkou cenu Evropy v Baku, ale také přesuny. Malajsie se stěhuje ze začátku sezóny do její druhé poloviny a Rusko opačným směrem.
V Rusku jsou spokojení s novým termínem Grand Prix

Vloni v říjnu se v Rusku jela prémiová Velká cena Ruska. Letos se v Soči pojede 11. října a tamní fanoušci nebudou muset na další závod čekat celý rok, ale asi jen 7 měsíců. V kalendáři pro rok 2016 je totiž Rusku v plánu už 1. května.

Proti novému termínu nebudou v Soči protestovat. Spíše naopak. „Květen je nejvhodnější doba pro pořádání závodu v tak oblíbeném letovisku, jakým je Soči,“ řekl pro GPUpdate.com mluvčí okruhu. „Grand Prix v období květnových prázdnin ještě zvýší návštěvnost. Do Soči přijede více lidí a užije si tuto událost, která slibuje, že bude speciální díky široké škále zábavních aktivit.“

Jak bude (zřejmě) vypadat sezóna 2016?

Jak bude (zřejmě) vypadat sezóna 2016?

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Jezdci jsou jako roboti, je to na ho**, myslí si Fittipaldi

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.