V Rusku je snaha pořádat Grand Prix v Soči

Bernie Ecclestone naznačil, že nejpravděpodobnějším místem konání závodu formule 1 v Rusku je město Soči, které se v roce 2014 zároveň stane dějištěm zimních olympijských her.

"V Rusku máme dvě nebo tři místa, s kterými v tuto chvíli jednáme," uvedl šéf formule 1. "Je tu velká snaha, abychom něco udělali v Soči."

Ecclestone má v plánu Grand Prix Ruska v roce 2012. Nejbližší novinkou v kalendáři je ale letošní závod v Jižní Koreji. O korejském okruhu měl jeho architekt Hermann Tilke prohlásit, že zřejmě nebude připravený včas. "Mluvil jsem s Tilkem a on popřel, že by to řekl," reagoval Ecclestone.

Šéf formule 1 věří, že Korejci své závazky splní a okruh bude připravený včas na říjnový závod. "Jsem si naprosto jistý. Vůbec o tom nepochybuji," dodal.

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s představením GP Číny

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.