V Rusku chtějí mít letos při závodě formule 1 30 tisíc diváků

Organizátoři Velké ceny Ruska věří, že i přes pandemii koronaviru by letošní ročník závodu formule 1 v Soči mohlo navštívit až 30 tisíc diváků.
Foto: Getty Images / Clive Mason
V Rusku chtějí mít letos při závodě formule 1 30 tisíc diváků | Foto: Getty Images / Clive Mason

Kvůli přísným opatřením spojeným s pandemií koronaviru se zatím všech šest letošních závodů F1 odjelo před prázdnými tribunami.

Omezený je také počet osob, které mají přístup na okruh během víkendu velké ceny, restrikce se týkají také novinářů a fotografů.

V Rusku v současné době neplatí tak přísná bezpečnostní opatření jako v Rakousku, Maďarsku, Velké Británii a Maďarsku, kam zatím F1 v letošní sezóně zavítala.

Organizátoři závodu v Soči proto doufají, že na jejich podnik budou moci jako první v letošní sezóně také diváci. Před závodem v Rusku na konci září ještě formuli 1 čekají podniky v belgickém Spa-Francorchamps a italské Monze a Mugellu.

Exkluzivní pohled do zákulisí GP Ruska 2019 objektivem Jiřího Křenka

Exkluzivní pohled do zákulisí GP Ruska 2019 objektivem Jiřího Křenka

Výkonný ředitel promotéra Velké ceny Ruska, společnosti Rosgonki, Alexej Titov pro Motorsport.com řekl, že organizátoři by rádi z poloviny naplnili kapacity tribun kolem okruhu v olympijském parku v Soči.

„Po dobu tří měsíců jsme se vůbec nezabývali prodejem vstupenek. Nyní pomalu pokračuje, bereme v úvahu oznámení vlády, že závod proběhne,“ řekl Titov.

„Je možná předčasné mluvit o současném počtu prodaných vstupenek. Obrázek o obecných omezeních způsobených koronavirem je ale nyní jasnější. V tuto chvíli jednáme o 50 procentech celkové kapacity olympijského parku. To znamená, že maximální počet diváků nepřesáhne 32 tisíc.“

I tak by v Rusku ale platila přísná opatření a fanoušci by neměli šanci dostat se do kontaktu s jezdci například při autogramiádě.

„Velká cena rozhodně bude neobvyklá. Budeme mít diváky, ale nebude například procházka boxy. Protokol FIA ohledně koronaviru bude platit i zde. Nebudou žádné autogramiády,“ říká Titov.

„Z tohoto pohledu se závod v Rusku nebude lišit od ostatních závodů. Jediný rozdíl bude v tom, že fanoušci budou moci přijít na tribunu a fandit svým oblíbeným jezdcům. V blízké budoucnosti určitě oznámíme, jak nahradíme tuto část zábavního programu. Máme pár nápadů a nyní jen dolaďujeme detaily s formulí 1.“

Další článek: Prost: Pro Hamiltonovu dominanci je klíčová věrnost Mercedesu

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00