V roce 2015 bude mít Honda jen McLaren, další týmy můžou přijít později

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh prozradil, že se Honda při svém návratu do formule 1 za dva roky soustředí výhradně na jeho tým.
V roce 2015 bude mít Honda jen McLaren, další týmy můžou přijít později

Při oznámení smlouvy s Hondou Whitmarsh prohlásil, že se nejedná o exkluzivní partnerství, a že tedy další týmy můžou přestupem k japonské automobilce následovat.

V rozhovoru pro Racer's Edge však nyní upřesnil, že v roce 2015 bude partnerství McLarenu a Hondy exkluzivní, ostatní stáje budou moci zvolit japonské motory až později. Věří, že mu to umožní pravidla, i když jejich znění pro dané období ještě není známé.

"V (současných) pravidlech není nic, co by výrobce motorů nutilo dodávat víc než jednomu týmu, takže my se samozřejmě těšíme na exkluzivní partnerství s Hondou," dodal.

Podle zákulisních informací jsou největším kandidáty na případný přestup k Hondě týmy Williams a Lotus.

Japonské automobilky v minulosti podporovali japonské jezdce, například Toyota přidala ke svým motorům Williamsu také Kazukiho Nakadžimu. I Kobajaši se do formule 1 dostal díky ní.

Whitmarsh však nepředpokládá, že by tento bývalý jezdec Sauberu, který nyní hájí barvy Ferrari v cestovních vozech, mohl usednout do mclarenu. "Pokud se podíváme na japonského jezdce, musel by to být jezdec s potenciálem vyhrát šampionát. A to podle mě znamená jezdce, který od začátku procházel etablovanými patry a kterého bychom mohli vyvíjet."

Další článek: McLaren věnuje více zdrojů letošnímu vozu na úkor toho příštího

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.