V roce 2014 odmítl Newey Mercedes i Ferrari

Šéfdesignér stáje Red Bull Adrian Newey v minulosti odmítl nabídky od továrních stájí Ferrari a Mercedes. Prozradil to v rozhovoru pro BBC.
V roce 2014 odmítl Newey Mercedes i Ferrari

Poté, co Red Bull získal čtvrtý titul mezi konstruktéry v řadě, snažilo se Ferrari i Mercedes přetáhnout jednoho ze strůjců těchto úspěchů na svoji stranu. Newey však nabídky od gigantů odmítl. I přes to, že Red Bull přišel o svoji dominanci, britský designér u týmu v roce 2014 zůstal.

„V roce 2014 jsme se připravovali na změnu pravidel ohledně pohonných jednotek. Skončili jsme v situaci, kdy naše motory podávaly velmi nevyrovnané výkony,“ rozpovídal se Newey pro BBC.

„S naším dodavatelem motorů jsme vypadali zničeně. Deprimovalo mě to.“

Mercedes a Ferrari vycítily šanci, že by zkušeného inženýra mohly získat na svoji stranu, a tak Neweyho oslovily s nabídkami.

„Ferrari i Mercedes mě oslovily. Musel jsem o tom přemýšlet.“

Newey se přidal k Red Bullu v roce 2006 poté, co měl již za sebou úspěšná působení u Williamsu a McLarenu. Právě délka jeho angažmá u rakouského týmu přispěla k rozhodnutí osmapadesátiletého Brita zůstat.

„Cítil jsem se s týmem velmi svázán. Vybudoval jsem si velmi dobrý vztah s lidmi, kteří tam pracovali i se šéfem stáje Christianem Hornerem.“

Newey přiznal, že o případném opuštění Red Bullu dokonce přemýšlel jako o opuštění rodiny. Rozhodl se tedy u týmu setrvat.

V dalších letech strávil Adrian Newey dost času s projekty mimo F1. Nelíbí se mu totiž nová pravidla spojená s hybridními pohonnými jednotkami.

„Nové hybridy jsou špatné, našemu sportu nepřinesly nic dobrého,“ myslí si Newey. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamiltonovi se nelíbilo, že se k němu Vettel v Baku choval neuctivě

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00