V roce 2014 odmítl Newey Mercedes i Ferrari

Šéfdesignér stáje Red Bull Adrian Newey v minulosti odmítl nabídky od továrních stájí Ferrari a Mercedes. Prozradil to v rozhovoru pro BBC.
V roce 2014 odmítl Newey Mercedes i Ferrari

Poté, co Red Bull získal čtvrtý titul mezi konstruktéry v řadě, snažilo se Ferrari i Mercedes přetáhnout jednoho ze strůjců těchto úspěchů na svoji stranu. Newey však nabídky od gigantů odmítl. I přes to, že Red Bull přišel o svoji dominanci, britský designér u týmu v roce 2014 zůstal.

„V roce 2014 jsme se připravovali na změnu pravidel ohledně pohonných jednotek. Skončili jsme v situaci, kdy naše motory podávaly velmi nevyrovnané výkony,“ rozpovídal se Newey pro BBC.

„S naším dodavatelem motorů jsme vypadali zničeně. Deprimovalo mě to.“

Mercedes a Ferrari vycítily šanci, že by zkušeného inženýra mohly získat na svoji stranu, a tak Neweyho oslovily s nabídkami.

„Ferrari i Mercedes mě oslovily. Musel jsem o tom přemýšlet.“

Newey se přidal k Red Bullu v roce 2006 poté, co měl již za sebou úspěšná působení u Williamsu a McLarenu. Právě délka jeho angažmá u rakouského týmu přispěla k rozhodnutí osmapadesátiletého Brita zůstat.

„Cítil jsem se s týmem velmi svázán. Vybudoval jsem si velmi dobrý vztah s lidmi, kteří tam pracovali i se šéfem stáje Christianem Hornerem.“

Newey přiznal, že o případném opuštění Red Bullu dokonce přemýšlel jako o opuštění rodiny. Rozhodl se tedy u týmu setrvat.

V dalších letech strávil Adrian Newey dost času s projekty mimo F1. Nelíbí se mu totiž nová pravidla spojená s hybridními pohonnými jednotkami.

„Nové hybridy jsou špatné, našemu sportu nepřinesly nic dobrého,“ myslí si Newey. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (17) Další článek: Hamiltonovi se nelíbilo, že se k němu Vettel v Baku choval neuctivě
18:51 | Podle Nikoho Laudy měl dostat Vettel větší trest než jen 5 sekund.
23. června | Ferrari nakonec večerku neporušilo. Na okruhu byl po večerce zaměstnanec Jezdecké akademie, který se stará o junior… odkaz
23. června | Eric Boullier po kvalifikaci nepřišel na plánovaný briefing s novináři. Oficiálně kvůli schůzce s inženýry.
23. června | U Ferrari a Haasu se pracovalo i po povinné večerce. Týmy mohou dvakrát ročně tuto večerku porušit.
23. června | Force India půjde v 11:15 před stewardy kvůli uvolněnému kolu na voze S. Péreze ve včerejším tréninku.

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink Hamilton (1:32.231)
2. trénink Hamilton (1:32.539)
Sobota 23. června 2018
3. trénink Bottas (1:33.666)
Kvalifikace Hamilton (1:30.029)
Neděle 24. června 2018
Závod Hamilton