V roce 2010 jsem měl šanci závodit za McLaren, přiznal Massa

Felipe Massa dostal šanci závodit pro rok 2010 ve formuli 1 za McLaren. Nabídku však odmítl, protože podle svých slov v té době s Ferrari prožíval „opravdu dobré časy“.
V roce 2010 jsem měl šanci závodit za McLaren, přiznal Massa

V roce 2008 Massa v dramatickém finále sezóny na domácí trati v Brazílii o jeden bod prohrál souboj o titul s Lewisem Hamiltonem. Následující ročník 2009 pro něj předčasně skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, kde jej do helmy zasáhla pružina, které odlétla z vozu Brawn GP Rubense Barrichella a způsobila Massovi zlomeninu lebky.

Z vážných zranění se Massa dokázal zotavit a další rok se do F1 vrátil. Od roku 2014 závodil čtyři sezóny za Williams, než po sezóně 2017 z F1 odešel.

Jeho kariéra však mohla být úplně jiná, jelikož v roce 2009 se v Monaku sešel s tehdejším šéfem McLarenu Martinem Whitmarshem.

Massa slaví 39. narozeniny. Podívejte se na jeho kariéru ve fotografiích

Massa slaví 39. narozeniny. Podívejte se na jeho kariéru ve fotografiích

„McLaren je skvělý tým, zejména v mé době byl. Teď se opět vrací do lepší pozice,“ řekl Massa pro Sky F1.

„McLaren byl vždy týmem, který byl v Brazílii velmi oblíbený. Vzpomeňte si, jak se tu dařilo (Ayrtonu) Sennovi. Určitě bych pro McLaren závodil. Nikdy jsem vlastně neřekl, že během sezóny 2009 jsem měl v Monaku schůzku s Martinem Whitmarshem,“ prozradil Brazilec, který po F1 odešel do elektrické formule E.

„Měl zájem dostat mě do McLarenu, ale s Ferrari se mi dařilo a neposunulo se to (jednání s McLarenem) vpřed. Rozhodně by ale bylo hezké pro ně závodit. V té době jsem ale s Ferrari prožíval opravdu dobré časy.“

Massa během 269 startů ve formuli 1 získal 11 vítězství, 41 umístění na stupních vítězů a během patnácti let ve F1 šestnáctkrát vyhrál kvalifikaci.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Moje práce ve F1: Řidič safety caru

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.