V roce 2010 budeme závodit ve formuli 1, uklidňuje veřejnost Renault

Přípravy na další sezónu jsou již v plném proudu.
Po oznámení odchodu Toyoty z formule 1 se objevily spekulace, podle kterých by japonskou automobilku mohl následovat Renault. Vedení Renaultu mělo ve středu v Paříži jednání, ale na rozhodnutí setrvat ve F1 by se nic měnit nemělo.

"Zaměstnali jsme piloty, schválili rozpočet a jsme zapsaní do šampionátu 2010," řekl ředitel týmu Jean-François Caubet pro L´Equipe. "Sezóna 2010 už začala."

V příštím roce bude mít francouzská stáj o trochu skromnější cíle než v minulosti.

"Carlos Ghosn (generální ředitel Renaultu) nás požádal, abychom se vrátili na dobrou úroveň. Proto je třeba znovu stabilizovat (továrny) Enstone a Viry. Ale myslím, že třetí místo v šampionátu je rozumný cíl," uvedl Caubet.

Plány Renaultu pro příští rok se zalíbily Robertu Kubicovi, proto s týmem podepsal. "Věděl, že existují určitá rizika, ale u kterých týmů nejsou," dodal Caubet.

Polák ale zatím nemá týmového kolegu. Sezónu dokončil po boku Alonsa Romain Grosjean, ten však svými výkony příliš nepřesvědčil. Podle Caubeta se ho tým ale dopředu nezříká. "Abych byl upřímný, jsme trochu nerozhodní. Je to těžké rozhodnutí. Do Romaina jsme investovali, už ho financujeme tři roky," řekl.

Formuli 1 čekají v příštím roce další úsporná opatření, ale Renault některá splnil již letos, především co se počtu zaměstnanců týče. V Enstone snížil počet pracovníků o 70 a v současnosti je pod hranicí, na které se pro příští rok dohodla FOTA. Na dobré výsledky je ale v týmu málo inženýrů, takže Francouzi budou znovu nabírat.

"Tentokrát jsme řekli Bobovi (Bell): ´Poslyš, jestli chceš výsledky, dáme ti to nejlepší, abys ztrátu dohnal.´ Takže znovu najmeme několik lidí do aerodynamiky, abychom se vrátili nahoru."

Caubet přiznal, že letošní špatné výsledky týmu jsou z části dané právě přehnanými úsporami.

"Všichni udělali chybu," řekl. "Tolik jsme tlačili na snižování nákladů, že jsme zašli moc daleko. Snížili jsme stavy na dobrovolné bázi. A dobrovolníků (kteří chtěli odejít) bylo mnohem více, než jsme předpokládali."

"Takže jsme přišli o 70 lidí z 450. Pak jsme díry záplatovali mladými lidmi... A v tu chvíli si uvědomíte, že jsou zkušenosti přeci jen něčím výjimečným."
Další článek: Brawn: Konkurence se snažila zneužít fakt, že Button nemá smlouvu

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.