V roce 2010 bude platit zákaz tankování a předehřívání pneumatik

FIA chce motivovat konstruktéry k úspornějším motorům.
Světová rada motorsportu FIA schválila na svém zasedání kromě rozpočtového stropu také zákaz tankování během závodů a předehřívání pneumatik, vše s platností pro sezónu 2010.

K zákazu tankování během závodů FIA přistoupila ze dvou důvodů. Prvním jsou úspory, ke kterým dojde, protože odpadne přeprava některých tankovacích zařízení na okruhy. Druhým důvodem je motivace pro konstruktéry, aby se snažili o co nejnižší spotřebu paliva. Menší potřeba paliva znamená nižší hmotnost vozu a rychlejší čas na kolo.

Druhý zákaz se týká předehřívání pneumatik před jejich nasazením na vůz. FIA chtěla zahřívací dečky a jiná zařízení s podobnou funkčností zakázat již v letošní sezóně, kvůli obavám o bezpečnost však své rozhodnutí odložila.

Bridgestone vyvíjí nové pneumatiky pro příští sezónu již s ohledem na obě tyto restrikce.
Další článek: FIA schválila dobrovolný rozpočtový strop pro rok 2010

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.