V rámci testu v GP2 pomůže Schumacher s vývojem nového vozu

Michael Schumacher usedne tento týden do monopostu GP2, aby se připravil na svůj návrat do formule 1, ale pořadatelé tohoto nižšího formulového šampionátu se ho rozhodli zároveň využít pro vývoj vozu třetí generace.

Jak jsme vás již minulý týden informovali, sedminásobný mistr světa zavítá do Španělska, aby tři dny jezdil s vozem GP2. Stane se tak 12. až 14. ledna v Jerezu. Při této příležitosti pomůže s vývojem monopostu GP2, který bude nasazen v roce 2011.

"Tyto testy znamenají důležitý milník pro sérii GP2," řekl pořadatel této závodní série Bruno Michel. "Jen nám ctí a poctou, že nám s vývojem našeho vozu pomůže sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher."

"Cílem série GP2 je připravit mladé jezdce na formuli 1. Tento test bude důležitý pro budoucnost našich jezdců GP2 a potvrdí vysoké standardy a konkurenceschopnost naší série. Michaelovy rady a přínos budou nedocenitelné. Věřím, že jeho znalosti a bezkonkurenční jezdecké dovednosti nám pomůžou vyvinout skvělý vůz pro příští sezónu."

Jedním z hlavních Schumacherových úkolů bude vyhodnotit různá nastavení zavěšení, aby bylo definováno několik řešení, které budou znamenat větší flexibilitu pro jezdce a inženýry GP2 během závodních víkendů. Kromě toho bude pilot týmu Mercedes GP testovat několik nových dílů, včetně nové spojky, které debutují již v letošní vozech GP2.

Pro tento test dostal Schumacher povolení od FIA. Vůz mu dá k dispozici tým Super Nova.

Další článek: USF1 smí testovat víc než ostatní, má od FIA výjimku

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.