V první letošním závodě IndyCar došlo k 366 předjetím

NewIndyCarFan  |  14. 03. 2018 17:34

Ahojte, nedalo mi to když jsem vás tu viděl a musel jsem se přidat. F1 je ok, ale indycar je Mega zábava! Neměl jsem kde si popovídat tak snad si tu občas můžem vyměnit poznatky..

Toto si pouštím tak 2x 3x za rok.. Pamatuju když jsem ty závody viděl Live, nebo aspon většinu z nich, jak jsem ani nedutal a byl napjatý jak sviňa. Ještě když člověk viděl celý ten vývoj a znal kontext.. Wooooh.. https://www.youtube.com/watch...

Kimi Räikkönen lavius  |  14. 03. 2018 09:57

Parádny závod, drama do konca, nečakaný víťaz.
Ono, Indycar bol vždy zábavnejší ako F1 a to F1 sledujem od ´93 a Indycar od ´95.
Je uplne jedno, že nie je na takej tech. úrovni ako F1, nie všetko nové a technologicky dokonalé je aj lepšie. Je to proste lepšia zábava, šancu zvíťaziť má veľa jazdcov a tímov, 3 druhy tratí (mesto, okruh, ovál)
Samozrejme sa tento rok teším aj na F1, ale Indycar nastavil latku poriadne vysoko.

FantomasMan  |  14. 03. 2018 08:13

Parádny závod ! Formula 1 sa má čo učiť od IndyCar. Hlavne s pohľadu diváka a show. Nie "onanistu" inžiniera ktorý hľadí do pc v útrobách garáži a továrňach.

Kevin Magnussen superklidas  |  14. 03. 2018 09:08

Je příjemným zjištěním že i alonsista může mít rozum..

FoxPw  |  13. 03. 2018 21:08

F1 je rychlejší, ale to je tak všechno. Indy je daleko levnější, což je vidět i na počtu startujících aut, díky stejným vozům mají všichni teoreticky stejnou šanci, jen mi trochu vadí žluté fáze při každém ťukanci, kde se v F1 jen vyvěsí na daný úsek na chvilku žluté vlajky. Odstranění nepojízdných vozů trvá věčnost, ale to je zase "šetřením", kdy okolo trati nejsou jeřáby, ale nepojízdné auto se naloží na dodávku. Celkově zábava/cena je daleko vyšší. Také je zajímavé, jak exceluje Bourdais, který si v F1 ani neuprdnul.

Bourdais patřil k nejrychlejším i v Le Mans na Peugeotu, ale F1 je prostě něco jiného, jednak tam nikdy nedostal špičkovou techniku jako v LM a Indycar a taky ono jezdit za Torro Rosso, kde se tehdy jasně jelo na vycházející hvězdu Vettela, zatímco o skoro 10 roků starší Bourdais tam byl jen na "přechodnou" dobu je taky něco jiného, ve voze Indycar by třeba byli vyrovnaní.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:13

Ty to máš dobře srovnaný. Jojo..

Mansellův debut v CART jako úřadujícího šampiona F1 a krásný předjíždějící manévr na Emersona Fittipaldiho ve 33:42

https://www.youtube.com/watch...

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 13. 03. 2018 21:00

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:09

Jo čoveče.. ten manévr si dokonce i pamatuju.. to jsem viděl live Já nejvíc fandil Zanardimu.. to byl můj kůň. Ten předváděl nejlepší závody ze všech.. A je to frajer i dnes po tom všem..

Zanardi v Indy válel, škoda že ve F1 mu to prostě nesedělo.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:18

Hlavně jsem četl o něm knihu.. A když mluvil o f1 tak říkal - V f1 bohužel platí jedno zásadní pravidlo, tvá rychlost závisí hlavně na objemu peněz. Tak jak moc chceš být rychlý ?? A pak tam rozebíral jaká je f1 panoptikum. A když občas probleskávají poznatky jiných pilotů nebo technologů atd.. tak se na tom vlastně všichni shodují.. Je to zvláštní svět se svými vlastními pravidly zcela vzdálený od reality běžného vnímání. Něco jako politika kde závist a nenávist a podrazáctví hraje větší roli než touha závodit a férově vyhrávat.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:19

Ted mě zaujal ten nováček (28 let) Wickens - dost mi Alexe připoměl. Budu ho sledovat a uvidíme co z něj bude.. Ale jel hustě..

Škoda že to nedotáhl no, havarovat v předposledním kole to zabolí....ale ten psychický tlak kor když můžeš vyhrát při debutu každý nezvládne.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:29

Pozor.. ho sejmul Rossi.. uklouzlo mu to a napral to do Wickense.. To nebylo o tlaku.. Ale bylo to nechtěné.. prostě smolík..

Tak to jo, já to jak jsi asi pochopil neviděl tak nevím, jen co čtu. Mě se u Indycar paradoxně více zamlouvají závody na oválu, protože tam je to větší střelba, ta rychlost tam více vynikne.Na Indy500 jsem loni koukal na celé, Alonsa byla zábava sledovat.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:38

Tak koukni jen na půl hod sestřih toho závodu.. Třeba se ti to bude líbit a poupravíš si dojem.. Uvidíš že ti to uteče hodně rychle.. https://www.youtube.com/watch...

Já ted znovu koukám na celý To se mi u f1 ještě nikdy nestalo že bych koukal znovu..

Je dost hodin, ale zítra kouknu na celý závod a řeknu poznatky.

Kevin Magnussen superklidas  |  13. 03. 2018 21:51

To je lepší.. plný kontext je hodnotnější.. Ještě že tu je taky někdo kdo vnímá kontext a ne jen jednostraný vocasáci.. Jsem zvědavý na tvůj názor..

Na tom něco bude, nakonec osobně si taky nemyslím že by Zanardi byl tak "špatný" jak třeba ukazuje sezona 1999 ve Williamsu kde Zanardi nezískal ani bod, zatímco Ralf Schumacher jich měl 35 a k tomu byl 3X na stupních pro vítěze, přitom to byl druhořadý jezdec který se do F1 dostal hlavně díky bráchovi...( jasně talent tam také být musel, to by nedokázal vyhrát závody ) ale peněz zjevně ještě víc......


1 2 3 4 5

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole