V pravidlech o výfucích pro příští rok může někdo najít mezery, míní Brawn

Pravidla, která mají zabránit foukání podlah vozů výfukovými plyny, nejsou podle šéfa Mercedesu GP Rosse Brawna stoprocentní.
V pravidlech o výfucích pro příští rok může někdo najít mezery, míní Brawn

FIA se snaží zamezit využívání výfukových plynů pro aerodynamické účely, proto do regulí 2012 nastavila parametry výfuků tak, aby směrovaly nahoru a nebylo možné je zneužívat. Podle Brawna by se ale mohly najít mezery.

"Podle mě to bohužel není stoprocentně vyřešené a Technická pracovní skupina bude mít další jednání," cituje šéfa Mercedesu GP Autosport. "Jak do toho pronikáme, tak se všichni snaží uzavřít všechny mezery, ale není zaručeno, že někdo nepřijde s nějakým trikem."

"Jsou (pravidla) celkem robustní, ale neřekl bych, že stoprocentní. Potíž je podle mě v tom, že jsme ve fázi, kdy týmy spíš začnou využívat příležitosti, než aby měnily pravidla. Týmy nejdříve procházejí obdobím, kdy hledají co nejlepší pravidla v dobré víře a s dobrými úmysly."

"Pak přijde doba, kdy jsou tato pravidla v dobré víře uzavřena. Ale pokud nějaký inženýr přijde s dobrým nápadem, musíme ho zvážit. V našem případě jsou (výfuky) celkem konvenční, ale budeme si muset počkat, jestli někdo jiný nepřijde s něčím dramatickým."

"Neřekl bych, že jsem si jistý, že tu nebude žádné inovativní řešení výfuků, protože jakmile jsme se jednou něco naučili, nemůžeme se to odnaučit. Síla a výkon, které přicházejí z výfuků s využitím jejich energie, jsou podstatné. A lidé teď dobře vědí, co můžou s výfuky a nastavením motoru udělat, aby ten efekt zvětšili."

Diskuze (30) Další článek: Red Bull: Obvinění z porušování RRA souvisejí s našimi úspěchy
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".