V posledním tréninku byl v Británii nejrychlejší Hamilton

Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku na Velkou cenu Velké Británie Lewis Hamilton. Za Rosbergem skončili jezdci Ferrari a vysoko byli také mladíci z Toro Rosso.

Zatažená obloha a teplota kolem 21 stupňů - takové byly podmínky na okruhu v Silverstonu v úvodu posledního tréninku. Jezdci nenechali nic náhodě, už po pár minutách si připsali Grosjean a Maldonado první měřené časy. Po chvíli se přidali i další.

Po čtvrt hodině jsme měli v čele pořadí Sebastiana Vettela, oba mercedesy ale měly na svém kontě jen instalační kola a třeba red bully nevyjely vůbec.

Po více než 20 minutách byli na trati jezdci obou zmíněných týmů. Do čela pořadí se ještě na tvrdé směsi dostal Hamilton s náskokem jen 0,037 s na Rosberga. Na třetí příčku se vyšvihl Daniil Kvjat. Rosberg vytáhl z rukávu nejrychlejší časy ve všech sektorech a překonal Hamiltona o více než šest desetin. Lídr šampionátu se ale nenechal zahanbit a v podobném duchu s nejrychlejšími mezičasy se na první místo vrátil s náskokem třech desetin. Jezdci Mercedesu se tak přetahovali ve vlastní lize, třetí Räikkönen ztrácel přes 1,2 sekundy.

Na Rosbergově voze se ale před jízdami na střední směsi velmi intenzivně pracovalo.

Pár minut před koncem přišly ke slovu tradiční kvalifikační simulace. V boxech zůstali jen Rosberg a Fernando Alonso. Němec se nakonec na trať vydal, Alonso zmizel v zadní části garáže McLarenu.

Na prvním místě zůstal Lewis Hamilton, na druhé místo se dostal Nico Rosberg před třetího Räikkönena.

Další článek: Ferrari testuje nové matice, nechce už přijít o pódium

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).