V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Pérez boural

Lewis Hamilton byl také v generálce na kvalifikaci a závod nejrychlejší. Trénink ukončila nehoda Sergia Péreze.

První trénink se nevyvíjel dobře pro Valtteriho Bottase. Ten si při návratu do boxů z instalačního kola poškodil vůz o uvolněný kryt kanálu pro kabely v boxové uličce. Pro Fina tím trénink nevlastní vinou skončil.

Nejrychlejší čas zajel Hamilton. Poměrně silně vypadá v Baku také Force India, ale před kvalifikací má problém. Na samotném konci tréninku byly místo šachovnicové vlajky vyvěšeny vlajky červené a to poté, co v 15. zatáčce rozbil zadní část svého vozu Checo Pérez.

Sledovali jsme online

13:00: konec tréninku, červené vlajky - Pérez bourá v 15. zatáčce!

12:59: A Hamilton jde do čela – 1:44.352.

12:57: pořadí: Ros, Hul, Ham, Ric, Vet, Per, Ver, But, Rai, Alo.

12:56: do začátku kvalifikace nezapomeňte tipovat:

Tipovací soutěž: GP Evropy 2016

12:52: Ricciardo jako jediný v boxech (kromě Bottase)

12:50: na trati obě Ferrari.

12:47: Rosberg nejrychlejší čas v prvním sektoru, ve druhém sektoru a na konci čas 1:44.610.

12:45: několik fotek z tréninku

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

12:44: Ricciardo jde na třetí místo...

12:36: Tak Bottase už v tréninku neuvidíme.

12:33: Bottas stále zůstává v boxech poté, co mu po návratu z instalačního kola poškodil v pit lane vůz kryt kanálu.

12:31: Räikkönen má problémy, vrací se do boxů.

12:30: Rosberg ve třetím sektoru 353 km/h!

12:26: pořadí v první desítce: Ros, Ham, Ric, But, Hul, Per, Ves, Sai, Gro, Gut.

12:22: Williams potvrdil, že Massův vůz je ok.

12:22: v čele zatím Rosberg před Hamiltonem a Ricciardem.

12:20: Vypadá to, že se zadní část Massova vozu potkala se zdí. Brazilec zajel do boxů.

12:19: Také dnes vidíme výlety mimo trať. Naposledy Kvjat.

12:11: Ricciardo jde do čela.

12:10: v čele zatím Hülkenberg s 1:47.2

12:09: potvrzení FIA. Proběhly změny v oblasti vjezdu do boxů a u některých obrubníků. Ty byly demontovány a na trať pouze namalovány.

12:04: problémy v pit lane, Bottas si poškodil vůz o kryt kanálu, pod kterým vedou kabely někam na boxovou zeď.

12:01: před kvalifikací se jel závod GP2 a byl hodně divoký. Viděli jsme na trati 4x safety car. Trochu to vypadá, že v případě nehod bude safety car preferovanější než VSC. Také to vypadá, že odklízení vozu trvá pořadatelům déle a že jsou schopni udělat slušný zmatek. Při restartu byly na části okruhu žluté vlajky a cedule SC a na části okruhu zelené vlajky.

12:00: začal poslední trénink, jako první vyráží do ulic Baku jezdci Haasu, ale hned za ním další a další...

Další článek: Ať jedou domů, vzkazuje Ecclestone jezdcům, kteří kritizují okruh v Baku

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.