V posledních dvou závodech bude pro Lotus závodit Kovalainen

Lotus potvrdil, že Kimiho Räikkönena zastoupí v Grand Prix USA a Brazílie jezdec Caterhamu a krajan Heikki Kovalainen.
V posledních dvou závodech bude pro Lotus závodit Kovalainen

Räikkönen si nechá operovat záda a ze závěru sezóny odstoupil, proto musel Lotus hledat náhradníka. Oslovil za tímto účelem Nica Hülkenberga a Michaela Schumachera, ale nakonec se dohodl s Heikkim Kovalainenem.

"Po Kimiho zprávě o neúčasti v posledních dvou závodech jsme samozřejmě museli jednat rychle a čelili jsme těžké situaci při rozhodování, koho bychom měli posadit za volant v Austinu a Sao Paulu," vysvětloval šéf týmu Eric Boullier.

"Na jedné straně jsme měli svého záložního jezdce Davideho Valsecchiho, který je mladý, talentovaný a slibný, na straně druhé jsme měli příležitost přivést zkušeného soutěžícího ve formuli 1 Heikkiho."

"I když zcela důvěřujeme schopnostem Davida, jsme v šampionátu v těsném boji, takže jsme rozhodli, že budou cenné zkušenosti, které může týmu přinést Heikki, zatímco se snažíme sezónu dokončit na co nejlepším místě."

Kovalainen ví, že ho nečeká lehký úkol. "Naskočit do vozu tak pozdě v sezóně, když jste celý rok nezávodili, bude výzva, ale já tým v Enstonu znám dobře a nemám obavy, že bych se rychle nedostal do tempa."

"Je to pro mě velká příležitost, takže bych chtěl poděkovat Tonymu Fernandesovi a týmu Caterham, že mě nechali tu příležitost využít."

Další článek: McLaren potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Magnussen

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.