V pátek v Portugalsku proběhne krátký test pneumatik pro příští rok

Formule 1 si pro příští rok ponechá současné pneumatiky. K drobným změnám ale dojde. Odložený test pneumatik má proběhnout v pátek ve druhém tréninku na Velkou cenu Portugalska.
V pátek v Portugalsku proběhne krátký test pneumatik pro příští rok

Týmy na konci loňského roku odmítly pneumatiky pro rok 2020, takže formule 1 stále jezdí na loňských pneumatikách. Kvůli koronavirové krizi došlo k odkladu změn pravidel a to včetně 18palcových pneumatik, takže v příštím roce budou týmy i nadále jezdit na pneumatikách z roku 2019.

Vývoj vozů však postupuje, a tak FIA zavede změny pravidel, které omezí přítlak vozů.

FIA kvůli pneumatikám škrtne týmům 10 % přítlaku

FIA kvůli pneumatikám škrtne týmům 10 % přítlaku

K určitým změnám přesto dojde. Pirelli chtělo nové pneumatiky vyzkoušet v Silverstonu, ale po defektech v prvním závodě byl test zrušen. Stejný osud potkal také druhý plánovaný test, který měl proběhnout ve Španělsku.

Pirelli si nakonec vybralo Portugalsko. Týmy budou testovat nové pneumatiky posledních 30 minut druhého tréninku, který je na programu 23. října.

„Rozhodli jsme se odložit testy, které byly naplánovány na druhý závod v Silverstonu a do Barcelony, abychom v čase navíc přepracovali některé prototypy a mírně tak revidovali konstrukci pro příští rok,“ uvedl Mario Isola.

„Bude to jen 30 minut. Dodáme různé plány jízd pro různé týmy, abychom shromáždili co nejvíce informací a mohli definovat pneumatiku pro příští rok.“

„Je to plánováno pro Portimao. Jde o novou trať. Z Portimaa nemáme mnoho dat. Od teď budeme mít spoustu nových tratí, takže jsme se rozhodovali, na které trati chceme testovat a je to Portimao. Jedná se o okruh vysoké náročnosti, na kterém pravděpodobně bude dobré počasí, a proto jsme se rozhodli nominovat Portimao pro náš test.“

Další článek: Přezutí pod červenou vlajkou? Hloupé pravidlo, říká Norris. Jeho šéf nesouhlasí

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)