V pátek jsme vždy rychlejší, varuje Vettel

Charles Leclerc zajel ve druhém tréninku nejrychlejší čas, ale trénink byl ovlivněný nehodami Bottase a Verstappena.
V pátek jsme vždy rychlejší, varuje Vettel

Leclerc zajel nejrychlejší čas v prvním tréninku. Vettel jen krátce po nehodách Verstappena a Bottas dostal v poslední zatáčce smyk, takže svůj kvalifikační pokus nezajel.

„V tréninku to pro nás vždy vypadá trochu silněji než v kvalifikaci a v závodě, takže musíme být opatrní,“ řekl Vettel po pátku.

Vettel měl na rozdíl od Bottase a Verstappena štěstí. Kontakt s bariérou neměl. 

„Bohužel jsme nemohli odjet dlouhé jízdy na měkkých pneumatikách, ale kromě toho to nemělo žádný jiný dopad. Auto bylo v pořádku.“

Videa: Nehody Verstappena, Bottase a smyk Vettela

Videa: Nehody Verstappena, Bottase a smyk Vettela

Nohama na zemi je po pátku také Leclerc. „Myslím, že (Mercedes) je stále velmi, velmi rychlý, takže když dají vše dohromady, tak to bude velmi obtížné,“ řekl Monačan.

„Na naší straně bylo dnes vše v pořádku a cítili jsme se dobře, takže jsem docela spokojený. Bylo větrno a podmínky obecně byly dost těžké, ale myslím, že jsme z toho dostali to nejlepší a doufejme, že zítra uděláme totéž.“

Foto: Getty Image / Mark Thompson

Další článek: V Rakousku bude těžké Ferrari porazit, říká Hamilton

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.