V Paříži se dnes jedná o budoucnosti F1 i Marussie

Zástupci týmů, FIA i Bernie Ecclestone se dnes v rámci Strategické skupiny scházejí v Paříži.
V Paříži se dnes jedná o budoucnosti F1 i Marussie

Témata schůzky jsou jasná – krátkodobé i dlouhodobé změny, které mají zlepšit show a vyřešit současnou poněkud blbou náladu a pokles zájmu mezi fanoušky.

Příští rok bychom se mohli dočkat výkonnějších pneumatik i vozů s větším přítlakem. Od roku 2017 pak přijdou na řadu nové motory. Otázkou je, co se rozklíčuje pod slovem nové. Podle všeho by mělo jít o současné motory, které projdou evolučními změnami. Některé části možná budou standardizované, dočkáme se snad i větší spotřeby. Cílem je vyšší výkon (1000 koní) a vozy, které budou hůře ovladatelné.

Ron Dennis kupříkladu říká, že když už změny, tak pořádné, ale až od roku 2017. Pokud k nim došlo příští rok, bude to podle něj drahé.

Vedle F1 jako takové se bude diskutovat rovněž o problémech s pořádáním GP Německa nebo o osudu Marussie.

Marussia (nebo spíše Manor) by měl za pár dní vystoupit z insolvence. Cesta k záchraně bude ale těžká. Tým už nemá továrnu (koupil ji Haas), některé vybavení ale hlavně žádné auto, což je prvek v F1 docela důležitý. Továrna nebude zase takový problém. Marussia se může vrátit do svého původního sídla. Údajně už dává dohromady své bývalé zaměstnance i zaměstnance Caterhamu.

V prosinci prošla FIA i některými týmy možnost, že by Marussia letos nastoupila s loňským vozem. Některé týmy ale nyní nesouhlasí. Jako vždy jde hlavně o peníze. Pokud se Manor objeví na roštu, dostane za loňské deváté místo v poháru tučnou odměnu. Když ale zmizí v propadlišti dějin, rozdělí si peníze ostatní týmy. Nebo si to aspoň myslí… 

Další článek: Arrivabene tlumí očekávání z výkonu Scuderie v Jerezu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10