V Nizozemsku bodovali oba jezdci Alpine | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V Nizozemsku bodovali oba jezdci Alpine

Na šestém a devátém místě projeli cílem Velké ceny Nizozemska formule 1 jezdci týmu Alpine Fernando Alonso a Esteban Ocon.

Alonso měl povedený start z deváté pozice, když ve třetí, klopené zatáčce předjel jak Ocona, tak Antonia Giovinazziho.

V předposledním kole si pak Alonso poradil s Carlosem Sainzem z Ferrari a dojel šestý.

„Byl to pro nás dobrý víkend. Šestým místem jsme získali dobré body a po celý víkend jsme byli konkurenceschopní. Náš start byl velmi dobrý, v první a druhé zatáčce to ale bylo velmi těsné a musel jsem jet zeširoka, abych netrefil vozy kolem sebe,“ řekl Alonso.

„Následně jsme se dostali do dobrého tempa a zajeli slušný závod. Předjet na konci Carlose bylo skvělé, jelikož na začátku závodu jsem si nemyslel, že bychom dokázali dohnat Ferrari.“

Ocon mohl dojet lépe

Esteban Ocon podle svých slov neměl štěstí při pouštění o kolo rychlejších jezdců. V opačném případě by mohl skončit ještě lépe.

„Start byl velmi rušný, ale užil jsem si souboje. Zřejmě jsme měli rychlost na to být o místo nebo dvě výše, ale v klíčových chvílích jsme neměli příliš štěstí v situacích s modrými vlajkami,“ řekl Ocon.

„Jako tým jsme ale ukázali v průběhu víkendu dobrou rychlost a můžeme být spokojeni. Jsou to důležité body pro Pohár konstruktérů a přesouváme se do Monzy s cílem zopakovat to.“

Doporučujeme

Články odjinud