V neúspěchu Mercedesu sehrály roli i peníze, říká Schumacher

Michael Schumacher je přesvědčený, že během jeho druhé kariéry u Mercedesu byl limitujícím faktorem rozpočet, kterým tým disponoval.
V neúspěchu Mercedesu sehrály roli i peníze, říká Schumacher

Mercedes obsadil ve své novodobé historii ve formuli 1 dvě čtvrtá a jedno páté místo, což neodpovídá jeho mistrovským ambicím. Ovšem k lepším výsledkům potřeboval víc peněz a lepší zázemí.

"Je to faktor," uznal Schumacher v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. "Ale Red Bull si za ty roky také vybudoval infrastrukturu, která jim umožnila reagovat na vše a využít rozpočet tím nejlepším způsobem. Není to ale nic lepšího, než jsme měli u Ferrari."

Správné a rychlé reakce na změny byly zvlášť důležité loni ve vztahu k pneumatikám. Ty byly většinu sezóny rozhodujícím prvkem výkonnosti jednotlivých vozů a Mercedesu působily nemalé potíže.

Schumacherovi se nelíbilo, jak se pneumatiky chovají, protože neumožňovaly dlouhodobou jízdu na hranici možností vozu, uznal ale, že Mercedes jim nedokázal svůj monopost přizpůsobit.

"Porozuměli jsme jim, ale s naším autem jsme nebyli moc flexibilní," vysvětloval. "Některé problémy prostě nevyřešíte. Ve voze byly některé věci z minulosti, které vyvolávaly větší opotřebení pneumatik."

A vzhledem k současným poměrům ve formuli 1 bylo těžké s takovým vozem něco dokázat. "Startovní pole je velmi vyrovnané. Dřív bylo možné, že měl jezdec náskok nejen několik desetin, ale i celou sekundu. Proč? Protože auta nebyla aerodynamicky tak vyvážená, takže se jezdilo hodně na hraně. Jako jezdec jste měli víc příležitostí se předvést."

"Dnes jsou auta aerodynamicky stabilní a vyvážená. Okno, ve kterém se pohybujete, není tak velké. A vystoupit z něj není možné."

Další článek: Na roštu jsou ještě dvě volné sedačky, Buemi neobsadí žádnou