V Německu se letos zřejmě nepojede, řekl Ecclestone

V Nürburgringu je kvůli novým majitelům složitá situace a Hockenheim má po loňské návštěvnosti obavy, že by velkou cenu nezaplatil.
V Německu se letos zřejmě nepojede, řekl Ecclestone

Letos se mělo jen na Nürburgringu. Ten ale nemá smlouvu, Ecclestone dříve prohlásil, že tam nikdo není v narážce na změnu majitelů. Alternativou tak byl Hockenheim, který ovšem nepořádá velkou cenu F1 jednou za dva roky z rozmaru, ale protože na její každoroční pořádání nemá peníze. Vloni se jelo právě zde a návštěvnost byla něco přes 50 tisíc, což náklady nepokryje. Pořadatelé se obávají, že by skončili v červených číslech a to zejména poté, co nestihli předvánoční trh. 

Ecclestone poslal německým novinám Rhein Zeitung fax, že se v Německu velká cena letos nepojede. Bylo by to poprvé v historii formule 1, kdy by královna motorsportu nezavítala do Německa (jednou se sice GP Německa nejala, země ale hostila GP Evropy).

V rozhovoru pro Reuters ale svá slova korigoval a definitivní rozhodnutí popřel: „Kdo ví? Existují tam dvě místa (okruhy), počkejme a uvidíme. Nevypadá to dobře… závod je nepravděpodobný, ale snažíme se to zachránit. Určitě je nechci ztratit. Děláme, co je v našich silách.“

Foto: Pirelli

Další článek: Vettel: V porovnání s loňskem je to dobrý začátek