V nejlepší desítce jen Leclerc, u Ferrari jsou ale pro závod optimističtí

Letos podruhé se do třetí části kvalifikace dostalo jen jedno Ferrari. Carlos Sainz do Velké ceny Štýrska odstartuje z dvanácté pozice, pro Charlese Leclerca bylo maximem sedmé místo.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
V nejlepší desítce jen Leclerc, u Ferrari jsou ale pro závod optimističtí | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc stejně jako před týdnem ve Francii obsadil v Rakousku v kvalifikaci sedmé místo. Na základě tréninků se však potvrdila očekávání a větší naději tým vkládá do závodní rychlosti.

„Sedmé místo není ideální pozicí pro start, ale potvrdilo naše očekávání. Naše závodní rychlost je o tomto víkendu dobrá a nechtěli jsme ji obětovat pro o trochu lepší výsledek v kvalifikaci. Počítá se zítřek a pokud naše rychlost bude taková, jako po celý víkend, jsem přesvědčen, že získáme nějaké pozice a dosáhneme na dobré body,“ řekl Leclerc.

„Se svým kolem jsem velmi spokojen. Dal jsem do toho všechno a nechyboval jsem, kvůli provozu to bylo náročné hlavně v Q1. Pro Q3 jsme se pak rozhodli nasadit nové pneumatiky a jet v čistém vzduchu.“

Sainz letos podruhé nepostoupil do Q3

Po podniku v Imole se mezi deset nejrychlejších v kvalifikaci letos podruhé nedostal Carlos Sainz, který na Red Bull Ringu odstartuje z dvanácté pozice.

„Nebyl to dobrý den. Včera jsme se potýkali s naší rychlostí na jedno kolo, nečekali jsme zázraky. Kvalifikovat se mimo top 10 není ideální, ale v tak vyrovnaném poli na tak krátkém okruhu musíte zvládnout všechny tři sektory, mně trochu chybělo v tom druhém,“ řekl Sainz.

„Drobnou útěchou je fakt, že mám volnou ruku při volbě pneumatik pro start, z toho se pokusíme vytěžit. Včera naše rychlost při dlouhých jízdách nebyla špatná, takže doufám v dobrý výsledek. Tímto odpolednem víkend nekončí, budeme bojovat do posledního kola.“

Další článek: Norris je překvapen malou ztrátou na Mercedes, Ricciardo výkonnostním propadem

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00