V Monze nejsou pomalé zatáčky, bude to lepší, věří Hamilton

Lewis Hamilton věří, že v Monze na tom bude Mercedes v porovnání s Ferrari lépe než ve Spa. Na italském okruhu totiž téměř chybí pomalé zatáčky.
V Monze nejsou pomalé zatáčky, bude to lepší, věří Hamilton

Nikoliv síla Ferrari na rovinkách. Podle Lewise Hamiltona byl ve Spa problém jinde. 

„Naštěstí tam nejsou, až na první zatáčku, pomalé zatáčky,“ řekl Hamilton o Monze. Podle lídra šampionátu měl Mercedes ve Spa největší problém ve velmi pomalých zatáčkách a to kvůli své špatné trakci. 

„Poslední dvě zatáčky a první zatáčka byla místa, kde jsme ztráceli hodně času a abych byl upřímný, byla to většina času.“

Není to jen o výkonu motoru, říká Wolff. V čem Mercedes ještě ztrácí?

Není to jen o výkonu motoru, říká Wolff. V čem Mercedes ještě ztrácí?

Ferrari mělo ve Spa vloni nejhorší víkend

„Poslední závod, ve kterém jsme byli nejrychlejší, byl Silverstone,“ řekl Toto Wolff.

„Byli jsme opravdu dobří na Ricardu a v Rakousku. Od té doby bylo Ferrari nejrychlejší v Hockenheimu a o Budapešti můžeme říci, že to nebylo žádné překvapení. Ve Spa jsme měli problémy vždy.“

„V Monze je to obvykle v pořádku, takže jsem zvědavý, jaké to tam bude. Vloni jsme tam ovládli celý víkend. Ferrari mělo nejhorší víkend sezóny.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: MiniDrivers a GP Belgie 2018

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10