V Monaku zůstává jediný úsek DRS

Na rozdíl od všech dosavadních letošních Grand Prix nebudou mít jezdci v Monte Carlu k dispozici dvě zóny DRS, ale jen jednu.
V Monaku zůstává jediný úsek DRS

FIA se letos snaží kompenzovat zákaz volného používání DRS v kvalifikaci tím, že na každém okruhu vymezuje dva úseky pro tento systém, čímž týmy motivuje k odpovídajícímu nastavení vozu.

V Monaku ale není dostatek rovinek, aby tento svůj záměr mohla naplnit, a proto zůstal jen jeden DRS úsek na cílové rovince. Podmínka menší než sekundové ztráty na soupeře bude v závodě měřena za 16. zatáčkou.

Jako druhý nejvhodnější úsek by se jevil tunel, ale ten považuje FIA za natolik nebezpečný, že v něm v minulých letech zakazovala používání DRS permanentně.

Další článek: Felipe Massa ve Varšavě

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?