V Monaku to není žádná zábava, i když vyhráváte, říká Hamilton

„Nudnou“ Velkou cenu Monaka formule 1 by si Lewis Hamilton neužil, ani kdyby v letošním ročníku dojel lépe než sedmý.
Foto: Getty Images / Lars Baron
V Monaku to není žádná zábava, i když vyhráváte, říká Hamilton | Foto: Getty Images / Lars Baron

Pilot Mercedesu zažil v Monaku nepovedený víkend. V kvalifikaci i v závodě obsadil sedmé místo, letos poprvé nebyl na stupních vítězů a přišel o průběžné první místo v šampionátu, kde je nyní monacký vítěz Max Verstappen.

„Ten závod si zřejmě nebudu zpětně pouštět,“ řekl Hamilton, před kterého se lepší zastávkou v boxech dostali Sergio Pérez a Sebastian Vettel.

„Zřejmě se podívám jen na sestřih, jen abych pochopil, kde jsem ztratil minimálně dvě, ale potenciálně i tři pozice.“

Hamilton v Monaku triumfoval i v juniorských kategoriích formule 3 a GP2 (dnešní formule 2). Vzhledem k pravidlům, kvůli kterým jsou vozy stále větší, je ale každý rok také těžší s nimi v Monaku závodit.

Zákulisí, jízda na limitu, oslavy. Grand Prix Monaka objektivem Jiřího Křenka

Zákulisí, jízda na limitu, oslavy. Grand Prix Monaka objektivem Jiřího Křenka

„Jsem rád, že je závod za námi, protože to byl ten nejdelší závod. Říkám to neustále. Nezáleží na tom, na které pozici startujete, trať nepředstavuje žádnou zábavu při závodění, protože nevidíte žádné předjíždění, nemůžete jet za jiným vozem.“

S F1 vyhrál Hamilton na městské trati třikrát. „Samozřejmě je skvělé, když vyhrajete závod. Ale i když vedete a jste daleko vpředu, je to nudné. Jsem si jistý, že pro Maxe to bylo celkem klidné odpoledne.“

Další článek: Spiderman pobláznil Indianapolis! Castroneves počtvrté vyhrál Indy 500

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)