V Monaku máme šanci vyhrát, říká Pérez

Sergio Pérez si stále zvyká na vůz Red Bullu a čeká na své první stupně vítězů.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
V Monaku máme šanci vyhrát, říká Pérez | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sergio Pérez zažil ve Španělsku náročný závod. V kvalifikaci skonči až na osmém místě a po velkou část závodu byl zaseknutý za Ricciardem.

„Ano, byl to náročný závod, od prvního kola se jelo na plné obrátky,“ řekl. „Bylo velmi těžké dostat se před Daniela. Na hlavní rovince byl extrémně rychlý a neměl jsem možnost se před něj dostat. Nemohl jsem jet svůj vlastní závod. Opravdu jsem se za ním zasekl. Hodně jsem ztratil na Mercedes a Ferrari. Ovlivnilo to náš závod.“

Zoufale potřebujeme Péreze vpředu, zní z Red Bullu

Zoufale potřebujeme Péreze vpředu, zní z Red Bullu

Pérez věří, že v dalších závodech bude situace už jen lepší. „V autě si teď začínám být jistější a pokaždé, když se dostanu na konec víkendu, s říkám: ‚Kéž by teď víkend teprve začínal.‘“

Formule 1 se přesune do Monaka, kde se vloni nejelo. V ulicích knížectví není motor tak důležitý, což znamenalo, že tam Red Bull už v minulosti dokázal Mercedesu minimálně konkurovat. Naposledy tam vyhrál v roce 2018, vloni se nejelo. Pérez tam pojede za Red Bull poprvé, Verstappen bude chtít získat na téměř domácí trati (v Monaku bydlí) své první pódium. Zatím tam byl nejlépe čtvrtý.

„Každý okruh je jiný, takže to, co se naučím tady, se bude lišit od toho, co budu potřebovat v Monaku, ale hlavní je, že se stále přizpůsobuji a doufám, že brzy budeme stoprocentní. Na Monako se těším, zejména s tímto vozem, protože historicky je tam konkurenceschopný a myslím, že máme šanci vyhrát.“

Další článek: Pokud jde o strategie, je Mercedes o krok napřed před všemi, říká Häkkinen

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.