V Monaku má Williams zatím největší šanci na body, věří Maldonado

Williams zůstává jediným etablovaným týmem bez bodů. V Monte Carlu by to mohl napravit, protože výkonnost vozu je o trochu méně důležitá a více záleží na jezdcích.
V Monaku má Williams zatím největší šanci na body, věří Maldonado

"Je to doposud naše největší šance, ano," řekl Pastor Maldonado. "Máme velkou šanci tu získat první body, hlavně Rubens. Je velmi konzistentní, zkušený a trať zná dobře. Myslím, že tu máme dobrou šanci."

Maldonado dosáhl úspěchů v Monaku v nižších závodních sérií, takže i pro něj se jedná o velkou příležitost prosadit se. Také proto, že kvality auta budou hrát méně významnou roli.

"Myslím, že jezdec tu může udělat rozdíl mnohem snadněji než na ostatních okruzích," uvedl. "Není tu moc rychlých zatáček, takže aerodynamika tu nemá takový vliv jako v Barceloně a na podobných tratích. Úroveň přilnavosti není tak vysoká, takže tu jezdec může udělat rozdíl."

Další článek: Video: Jak funguje převodovka vozu formule 1

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.