V minulosti jsme se snažili podepsat Neweyho. Vasseur potřebuje čas, tvrdí Piero Ferrari

Viceprezident automobilky Ferrari promluvil o snaze získat konstruktéra Adriana Neweyho či o novém týmovém šéfovi Frédéricu Vasseurovi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

V minulosti jsme se snažili podepsat Neweyho. Vasseur potřebuje čas, tvrdí Piero Ferrari | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Piero Ferrari, syn zakladatele slavné automobilové značky a její viceprezident, v rozhovoru pro italský Autosprint přiznal, že se Scuderia Ferrari před lety několikrát snažila do svých řad získat geniálního konstruktéra Adriana Neweyho.

„Mluvil s Montezemolem (tehdejším prezidentem Ferrari, pozn. red.) a pak také s Jeanem Todtem (týmovým šéfem Scuderie Ferrari). Odpověděl však, že chce zůstat v Anglii! A vedle toho, když pomineme jeho nesporné schopnosti, není na vše sám, má kolem sebe vynikající lidi,“ uvedl na adresu Neweye, který nedávno prodloužil spolupráci s Red Bullem.

Již 77letý Ital, který v automobilce Ferrari drží asi 10procentní podíl, se vyjádřil i směrem k novému týmovému šéfovi maranellské stáje Frédéricovi Vasseurovi.

Francouz zatím sice prožívá náročný začátek svého angažmá, ale podle slov Ferrariho má jeho podporu.

„Musíme mu dát čas. Je to člověk, který se v závodění dobře vyzná, dělá tento byznys už léta a zaslouží si důvěru,“ prohlásil Ferrari a pokračoval:

„Potřebujeme lidi z různých prostředí. Když se vrátíme do historie a do doby, kdy jsme v organizaci provedli skutečné změny tím, že jsme přivedli zaměstnance z jiných týmů, byly vidět výsledky. V některých věcech jsme dobří, ale na jiné věci je třeba přivést odborníky zvenčí.“

Další článek: Rád uvidím na roštu více týmů, ale nesmí jít o snílky, říká ředitel McLarenu Brown

Témata článku: