V Mexiku očekávají ještě více lidí než vloni

Vloni se formule 1 po velmi dlouhé přestávce vrátila do Mexika a zájem ze strany fanoušků byl obrovský. Ve druhém roce obvykle nadšení opadne. V Mexiku ale počítají s opakem.
V Mexiku očekávají ještě více lidí než vloni

„V minulém roce jsme měli na tribunách více méně asi 110 tisíc lidí,“ řekl marketingový ředitel závodu Rodrigo Sánchez pro Motorsport.com.

„Nyní jsme zvýšili kapacity o téměř 10 procent. Kdybychom byli ve stejné pozici jako vloni, měli bychom nyní vyprodáno. Teď ale budeme mít téměř 120 tisíc lidí.“

Podle Sáncheze je vyprodáno 95 % lístků. Některé tribuny doznaly úprav, takže se navýšila také kapacita.

Mexiko ale nechce oslnit jen návštěvností. Podle Sáncheze je závod celonárodní událostí, na které spolupracují soukromé firmy, místní vláda i federální vláda. Cílem je také propagace Mexika z hlediska turistického ruchu.

„Je důležité všem ukázat, že jsme schopni uspořádat tento typ akce. Když spolupracujeme společně, dokážeme neuvěřitelné věci.“

Už vloni přišli pořadatelé se zajímavými nápady. Prodávaly se třeba balíčky, kdy fanoušek získal současně vstupenku s letenkou.

Ciuad de México nabízí výbornou infrastrukturu, kterou lze také využít. Závod tak má být velkou fiestou.

„Spolupracujeme s více než 80 restauracemi z Mexico City, které připravily menu inspirované formuli 1.“

Fotogalerie: Elektrizující atmosféra při Velké ceně Mexika

Fotogalerie: Elektrizující atmosféra při Velké ceně Mexika

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: V Maranellu vládne atmosféra strachu, říká bývalý zaměstnanec
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00