V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

V Mexiku nejsou úplně nadšení kalendářem pro příští rok. Posun termínu o týden jim překazil hned několik plánů.
V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

Letos tvoří Mexiko dvojici s Austinem. V Texasu se jelo 25. října a v Mexiku o týden později 1. listopadu. Příští rok by to ale podle aktuálního kalendáře mělo být jinak – Mexiko utvoří dvojici s podstatně vzdálenější Brazílií a závod se odjede až 6. listopadu.

„Upřímně řečeno si myslím, že lepším nápadem by bylo mít dvojici s Texasem,“ řekl promotér závodu Alejandro Soberon pro Reuters.

Pro Mexiko by měl podobný termín hned několik přínosů. „Vytváří to příležitost pro evropské a asijské fanoušky, aby přijeli do této části světa a v rozmezí 10 dní viděli dva závody.“

Závod se letos navíc jel oslav Día de Muertos – jakási obdoba českého svátku Památky zesnulých, který se v Mexiku slaví značně odlišně, ale hlavně je volno, což pořadatelé také přivítali.

Mexiko by navíc rádo spolupracovalo s Austinem a fanouškům nabízelo třeba „balíček“ pro oba závody.

Otázkou je, zda by i v případě příznivého kalendáře našlo v USA pochopení. Tamní pořadatelé letos řekli, že je závod v Mexiku poškodil a klesla kvůli němu návštěvnost.

USA: Déšť a Mexiko nás poškodili

USA: Déšť a Mexiko nás poškodili

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Video: Finali Mondiali 2015

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.