V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

V Mexiku nejsou úplně nadšení kalendářem pro příští rok. Posun termínu o týden jim překazil hned několik plánů.
V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

Letos tvoří Mexiko dvojici s Austinem. V Texasu se jelo 25. října a v Mexiku o týden později 1. listopadu. Příští rok by to ale podle aktuálního kalendáře mělo být jinak – Mexiko utvoří dvojici s podstatně vzdálenější Brazílií a závod se odjede až 6. listopadu.

„Upřímně řečeno si myslím, že lepším nápadem by bylo mít dvojici s Texasem,“ řekl promotér závodu Alejandro Soberon pro Reuters.

Pro Mexiko by měl podobný termín hned několik přínosů. „Vytváří to příležitost pro evropské a asijské fanoušky, aby přijeli do této části světa a v rozmezí 10 dní viděli dva závody.“

Závod se letos navíc jel oslav Día de Muertos – jakási obdoba českého svátku Památky zesnulých, který se v Mexiku slaví značně odlišně, ale hlavně je volno, což pořadatelé také přivítali.

Mexiko by navíc rádo spolupracovalo s Austinem a fanouškům nabízelo třeba „balíček“ pro oba závody.

Otázkou je, zda by i v případě příznivého kalendáře našlo v USA pochopení. Tamní pořadatelé letos řekli, že je závod v Mexiku poškodil a klesla kvůli němu návštěvnost.

USA: Déšť a Mexiko nás poškodili

USA: Déšť a Mexiko nás poškodili

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Video: Finali Mondiali 2015

14:09 | Padlo rozhodnutí.... v Imole se tento víkend pojede nakonec bez diváků.
12:50 | Pierre Gasly potvrzen v týmu AlphaTauri pro rok 2021.
9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
27. října | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10