V Mercedesu si Sepang vyříkali a všichni už stojí za Brawnem

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff podpořil přístup týmu k závodu v Malajsii a rozhodnutí držet pozice teď považuje za správné.
V Mercedesu si Sepang vyříkali a všichni už stojí za Brawnem

Bezprostředně po závodě v Sepangu Wolff a Lauda vyjádřili nesouhlas s rozhodnutím šéfa týmu Rosse Brawna nenechat Rosberga a Hamiltona závodit. Domnívali se, že Rosberg měl dostat povolení předjet týmového kolegu.

Teď už je tým jednotný. "Představte si, že by ty dva red bully bouraly. Vypadali byste jako idioti, on by vypadal jako idiot. Takže jsme zvolili konzervativní přístup," uvedl Wolff pro Autosport. "Vzhledem k tomu, jak jsme na tom byli loni, to bylo dobré rozhodnutí."

K takovému postoji Wolff dospěl po poradě s celým týmem. V Sepangu Brawn předložil veškeré argumenty na obhajobu svého rozhodnutí, včetně tvrzení, že palivo musel šetřit i Rosberg, i když sám jezdec po závodě říkal, že nemusel.

"Po závodě jsme to vyřešili, Ross a já jsme si sedli s jezdci a už nemáme žádné problémy," ujistil Wolff. "Jsem opravdu rád, že ten problém nemáme, že máme dva týmové kolegy, kteří mají dobrý vztah, že máme jezdce, jako je Nico, který akceptoval rozhodnutí, které mu nesedělo. V týmu žádné kontroverze nejsou."

"Jako závodní jezdec nejste spokojený, protože jste mohl být rychlejší, ale také musíte myslet na to, že je to také o týmu a jeho minulosti."

Další článek: Force India podepsala s Mercedesem smlouvu na šestiválcové motory